Kada galėsime vaikščioti švariais šaligatviais?

Senjoras ANUPRAS gyvena Kuršėnuose, Daugėlių mikrorajone. Retkarčiais yra priverstas išlįsti iš savo “urvelio” ir pėdinti į vaistinę ar maisto prekių parduotuvę. O tos kelionės dažnokai apkarsta…

Gruodžio vidurio savaitė 12-16 d. d. buvo snieguota bei šaltoka. Šaligatvius padengęs sniegas susimynė ir pavirto LEDU, nes valymas NEPAKANKAMAS. Valytojas kartais  pravažiuoja stumdamas sniego kastuvą šaligatvio viduriu padarydamas apie 40 cm pločio besniegę juostelę, o likęs plotas skendi sniege. Didžiulė “šventė” kai važiuoja traktoriukas, buldozeriu stumdamas viršutinįjį sniego sluoksnį. Dar retkarčiais paberia juostelę smulkaus žvyro. Šios priemonės padeda nepaslysti kaip “nabašnikui žvakė”. Gauti traumą – didelio proto nereikia… Užklausus Komunalinio ūkio Direktorių apie esamą padėtį, buvo paaiškinta, jog ledo kirtiklių nebenaudoja, esą “technikos amžius”, turi pakakti ir pravažiuojančio traktoriaus. Be to labai trūksta žmonių – anksčiau darbuodavosi 20, o dabar tik 6 valytojai. O darbu apimtys -DIEVE PADĖK… Moteriškė, valanti Daugėlius, turi nuvalyti šaligatvius net iki autobusų stoties, apie DU KILOMETRUS… Tai ar gali būti noras kokybiškai ir greitai dirbti? O ir pats apmokėjimo už darbą būdas kažkoks nesuprantamas – kaip nori darbuokis, gausi tik minimumą… Atseit – seniūnija neskiria lėšų. Tačiau valymui lėšas skirsto ne seniūnija, o Rajono savivaldybė.

Savaitgalį atšilo, sniegas bei ledas nutirpo. Anupras pasidžiaugė – galės “kaip baltas žmogus” vaikščioti… Tačiau pirmadienį vėl sniegas… Čia ir pasirodė visas NEŪKIŠKUMAS – gatvėse nė vieno valytojo – laukiama,  kol sniegas bus sumindytas, pavirs į ledą. Argi negalima braukti puraus sniego šluotražiu, ar traktoriukas su šluota pravažiuotų ? Be to valant sniegą gatvėje pakraščiuose susidaro dirbtiniai sniego bei ledo šlaitai. Tačiau valytojai niekaip neprisiverčia autobusų sustojimo vietose nukasti!

Kita, nei kiek nemažesnė problema – šaligatviai prie daugiabučių. Egzistuojančios bendrijos sugeba samdyti žmones valymui, kurie “dūzgia” kasdien. Administratorius to “suveikti” nesugeba – tai “nėra įstatymo”, tai esantis netobulas… Pasaka be galo… Kažkada net privačių namų, esančių prie gatvės, gyventojai privalėjo valyti šaligatvį… O dabar ? LIBERALIZMAS, o kur liberalizmas ten ir ANARCHIJA.

Padūsavo ANUPRAS, suprato, jog “šuns balsas į dangų neina” ir nusprendė dar labiau apriboti savo “sveikatinimosi procedūras”, keičiant į sėdėjimą tarp keturių sienų.

Naujieji Metai turėtų įnešti permainų. Gal “VALDŽIOS VYRAI” sugalvos išeitį iš gan kvailokos situacijos? To ir linkime!

     Anupro samprotavimus surašė kaimynas Antanas

Total
0
Dalinasi
Related Posts