Kačių tualetas: kokiais higienos principais rekomenduojama vadovautis?

Kačių laikymas atneša galybę iššūkių, kurių neramumus natūraliai greitai pradangina linksmai praleistas laikas kartu su augintiniu. Bet kokiu atveju, būtina išmokti, kaip reikia elgtis tam tikrose situacijose, susijusiose su mylimais augintiniais. Kačių tualeto higiena – vienas iš pagrindinių pavyzdžių. Kokie patarimai aktualūs visiems kačių šeimininkams?

Ką reikia daryti kasdien?

Gyvūnui pasinaudojus tualetu, nešvarumus ir išmatas privalu kuo greičiau pašalinti. Švarus kraikas dėžutėje svarbus ne tik todėl, nes aplinkoje netvyrauja nemalonus kvapas, bet ir todėl, nes gyvūnas jaučiasi daug maloniau ir jaukiau. Didelė dalis kačių augintojų bent kartą yra susidūrę su tokia situacija, kuomet katinas tiesiog neina į dėžutę, kartais netgi atlieka tualeto reikalus visai kitoje namų vietoje. Dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl taip nutinka – nepakankamai steriliai paliktas tualetas.

Tualeto valymo reguliarumas – niekada nebus per dažnai

Nuodugniai iškuopti kačių tualetą privalu bent kartą per mėnesį, dėmesio skiriant tiek vidui, tiek išorei. Dalis gyvūnų mylėtojų bendruomenės šį dažnumą laiko juokingu ir siūlo plovimą atlikti kartą per savaitę. Iš tiesų, koks sprendimas yra geriausias, lengviausia suprasti tik patiems gyvūnų augintojams, atsižvelgiantiems tiek į savo užimtumą, tiek į katino elgesį bei poreikius. Norint išvengti didelės netvarkos, galima tai padaryti išsirinkus tikrai kokybišką ir patvarų kačių tualetą. Šioje nuorodoje rasite platų kraiko dėžučių pasirinkimą, kuris nustebins ilgaamžiškumu: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/higienos-priemones/kaciu-tualetai. Nors dažnai sakoma, kad dėl privatumo katės labiau vertina uždarus kačių tualetus, jų valymo procesas užtrunka daug ilgiau, tad pravartu atsižvelgti ir į tokius menkniekius. Valymo priemonės – kitas svarbus aspektas. Patogus ir greitas sprendimas – naudoti sodą, kuri neutralizuoja nemalonų kvapą, bet neerzina gyvūno. Specialūs valikliai, net jei ir atneša gaivius citrusinius ar kitokius kvapus, neretai nepatinka katėms.

Ką dar svarbu atminti?

Aktualu tai, jog galintiems daugiau investuoti į katino komfortą, rekomenduojama apsvarstyti automatinio kačių tualeto galimybę. Toks pasirinkimas padės sutaupyti laiko ir energijos, savaime atsikratys nemalonių kvapų. Paprastesni kasdienybės palengvinimo žingsniai įprastinei kraiko dėžutei yra šie – specialus kraikas ir kačių kraiko kilimėlis. Bentonitinis kraikas sugeria aitrius kvapus, jį paprasta kuopti net uždarame kačių tualete, kadangi jo tekstūra pasižymi patogiu sulipimu. Be to, ant šio kraiko taip greitai nesikaupia dulkės, kas gerina tiek namų švarą, tiek gyvūno higienos palaikymo perspektyvas. Kačių kraiko kilimėlis – idealus triukas tiems šeimininkams, kurių katės nejaučia tvarkos pojūčio, neretai palieka kraiko pėdsakus išlipdamos iš tualeto. Šis atributas atlipina prie gyvūno letenėlių likusius nešvarumus, taip išvengiant jų pasiskirstymo po visus namus. Ką belieka padaryti tai tiesiog reguliariai iškratyti kilimėlį.

Gyvūno poreikių išpildymas – higieniškumo užtikrinimas

Katės mėgsta privatumą, tad jei auginate ne vieną gyvūną, tikrai neužteks laikyti vieną tualetą. Bendrai gana dažnai sutinkama taisyklė – turėti bent vieną tualetą vienai katei. Didelė dalis šeimininkų nesuvokia, kad šis gyvūnas gana dažnai aiškiai parodo, kada jaučia diskomfortą, ką norėtų matyti kitaip. Būtent tie tylūs protestai, kurių kartais nesuprantame, gali būti smarkiai susiję su netvarkos kėlimu namų erdvėje, tad norint to išvengti, privalome užtikrinti, kad gyvūnas gauna viską, ko jam reikia.

Total
0
Dalinasi
Related Posts