Kabamoji spyna – ilgapirščiams lengvai įveikiama kliūtis

Kad kabamoji spyna yra lengvai įveikiama kliūtis brutaliems ilgapirščiams, neseniai įsitikino Joniškio rajono gyventojai. Lapkritį per vieną savaitę Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko tirti net  dvi vagystes, padarytas analogišku braižu. Į patalpas buvo įsibrauta, ištraukiant metalinę kilpą, į kurią yra įkabinama kabamoji spyna.

Lapkričio 16-ąją 58 metų Valakų kaimo gyventoja, ant namo laukujų durų  pakabinusi spyną ir ją užrakinusi,  išvažiavo į svečius. Grįžusi po poros valandų, ji pastebėjo, jog kabamosios spynos padėtis pasikeitusi. Įėjusi į namo koridorių, moteris  pamatė,  jog atlenkta metalinė vinis, kurią, uždarydama į kambarį vedančias duris, ji visada užlenkia, o durys – praviros. Tai buvo keista, tačiau moteris šių detalių dar nesureikšmino. Po kurio laiko, ji norėjo pasitikrinti, ar telefonu, kurį buvo palikusi namuose, niekas neskambino, tačiau  jo neberado.  Nebuvo ne tik telefono, bet   ir jo įkroviklio. Štai tada visos detalės susidėliojo į nuoseklią grandinę ir namo šeimininkė suprato, kad, jai nebūnant namuose, kažkas į juos pateko ir pavogė telefoną su įkrovikliu.

Įvykio vietą apžiūrėdami pareigūnai, pastebėjo, jog metalinė kilpa, kuri yra įleista į durų staktą ir ant kurios kabinama spyna, yra išjudinta ir lengvai išsitraukia. Įtarimas dėl vagystės krito ant 49 metų Kriukų gyventojo, nes jis žinomas, kaip nuolat besisukiojantis po kiemus ir turintis tikslą ką nors nugvelbti. Tą dieną šį vyrą moteris buvo pastebėjusi ir prie savo namų. Kilo įtarimas, kad, būtent, jis išplėšė metalinę kilpą su visa spyna ir lengvai pateko į gyvenamąsias patalpas.

Kai pareigūnai apsilankė pas ne vieną kartą dėl turtinio pobūdžio nusikaltimų teistą įtariamąjį, šis prisipažino dėl vagystės ir iš slėptuvės ištraukė pavogtuosius daiktus. 

Tačiau lapkričio 11-osios vagystės, kuria įtariamas šis vyras, tyrimas nebuvo toks sėkmingas, nes  rasta tik dalis pavogtųjų daiktų. Tos dienos rytą buvo pastebėta, kad apvogtas Kriukų miestelio seniūnijos sandėlis, kurio durys taip pat buvo užrakintos kabamąja spyna. Ją nuplėšus, buvo įsibrauta į vidų ir pavogti 24 armatūros strypai, 15 metalo strypų ir dveji karučiai. Pastarieji netrukus buvo rasti pas vieną Kriukų miestelio gyventoją, kuris nurodė, iš ko šiuos daiktus pirkęs. Pasirodo, karučius jam pardavė tas pats 49 metų Kriukų gyventojas, kuris vietiniams ir policijai žinomas kaip iš vagysčių gyvenantis asmuo.  Šįkart įtariamasis turėjo nusikaltimo bendrininką – 45 metų to paties miestelio gyventojas. Abiem vyrams dėl vagystės pareikšti įtarimai.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts