Įteikta metų kraštotyrininko premija

2020 metų pabaigoje buvo paskelbta, jog tradicinė Metų kraštotyrininko premija už reikšmingus kraštotyros darbus paskirta Kužių gimnazijos istorijos mokytojai Violetai Laurutienei. Premijos paskelbimas vyko nuotoliniu būdu, tad tęsiantis pandemijai, laikantis visų saugumo priemonių, atėjo laikas Violetai Laurutienei įteikti Metų kraštotyrininko premijos regalijas.

Kužių gimnazijoje apsilankė ir Metų kraštotyrininko premiją istorijos mokytojai Violetai Laurutienei įteikė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus ir vyr. specialistė Diana Martinaitienė.

„Ačiū jums už jūsų darbą, už tai, kad jūs sugebate atrasti ir nupūsti laiko dulkes nuo Kužių krašto istorijos, surasti žmones, kurie savo darbais ir veikla buvo tikrai reikšmingi šiam kraštui ir galbūt buvo nepelnytai užmiršti,“ – kalbėjo mero pavaduotojas Česlovas Greičius ir pridūrė, jog svarbiausia, kad sugebama į kraštotyros veiklą įtraukti jaunimą.

Metų kraštotyrininkę Violetą Laurutienę sveikino ir nuoširdžius padėkos žodžius tarė Kužių gimnazijos l.e. direktoriaus pareigas Edita Brasienė, Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, kolegės mokytojos.

Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus ir vyr. specialistė Diana Martinaitienė pagarsino Šiaulių rajono savivaldybės padėką Violetai Laurutienei už kūrybiškų, savimi pasitikinčių, tautinį ir pilietinį tapatumą puoselėjančių asmenybių ugdymą ir pagalbą mokiniams dalyvaujant Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadoje. Taip pat padėkomis buvo apdovanoti Kužių gimnazijos moksleiviai dalyvavę olimpiadoje: Jotvilė Šapaitė, Ugnė Jokubauskaitė, Kamilė Paštuolytė ir Eimantė Liumaitė.

Darbas su jaunaisias kraštotyrininkas vykdomas jau daugiau kaip dešimt metų. Per tą laiką išugdyta nemažai mokinių, kurie buvo pripažinti Šiaulių rajono  Metų jaunaisias kraštotyrininkais. Vaikams patinka žygiai į Lietuvos partizanų buvimo vietas, organizuojamas istorinės medžiagos rinkimas apie krašto savanorius, žydų genocido vietas ir kt.

Violeta Laurutienė brangina pažintį su knygos „Eilinio partizano atsiminimai“ sudarytoja Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos ir medijų tyrimo centro docente daktare Jolanta Mažyle, JAV gyvenančia Audrone Šemetaite-Murtaugh, kuri išsaugojo savo tėvo, Kužių krašto partizano Alekso Šemetos rankraščius. Ji tikisi, kad Kužiuose atsiras Šemetų gatvė, bus pastatytas paminklinis akmuo.

„Svarbiausia ne tiek mano darbas, o tai kad kiekvienais metais pasipildoma naujais jaunais kraštotyrininkais ir jie negailėdami jėgų ir laiko dirba, domisi mūsų kraštu,“ – kalbėjo Violeta Laurutienė ir išsakė norą turėti Kužiuose kraštotyros muziejų, kuriame būtų eksponuojami surinkti gausūs kraštotyriniai darbai.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts