Įteikta Lauryno Ivinskio premija   

 Kuršėnuose jau 29 kartą įteikta respublikinė Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių, kurią įsteigė rajono savivaldybė. Šiemet šia prenija įvertintas kalendorius „Simonui Daukantui 225“.

Lietuviško kalendoriaus šventė prasidėjo prie Lauryno Ivinskio kapo senosiose Kuršėnų miesto kapinėse. Į gausiai prie pirmojo lietuviško kalendoriaus leidėjo kapo susirinkusius miestelėnus, moksleivius kreipėsi Kuršėnų miesto garbės pilietė, Kalendorių muziejaus įkūrėja ir puoselėtoja, mokytoja, kraštotyrininkė Sigita Lukienė, Kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas.

Ant lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio kapo buvo padėta gėlių, uždegta žvakučių.

Po to Šiaulių rajono kultūros centro salėje vyko 219-osios Lauryno Ivinskio premijos už geriausią metų kalendorių „Simonui Daukantui 225“ įteikimas.

Meninę kompoziciją suvaidino vaikų teatro „Ikaras“ mažieji artistai.

Lauryno Ivinskio premijos skyrimo Komisijos posėdžio sekretorė Laimutė Marytė Varkalienė perskaitė posėdžio protokolą. Komisijai buvo pateikta 15 kalendorių. Komisijos nariai išskyrė keturis kalendorius – „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“. 2018 m. kalendorius, „Simonui Daukantui 225. Kalendorius-knyga 2018 metai“, „Dzūkų kalendorius 2018“ ir „2018 – 2019 metų kalendorius „Begalinis tikėjimas teatru, skirtas aktorės Agnės Gregorauskaitės 80-osiosms gimimo metinėms paminėti“.

Aidint plojimams, buvo paskelbta, kad po svarstymų nuspręsta, kad Lauryno Ivinskio premijos skyrimo nuostatus labiausiai atitinka ir savo menine, išliekamąja verte, dizainu bei aktualumu išsiskiria kalendorius „Simonui Daukantui 225. Kalendorius-knyga 2018 metai“. Sudarytoja ir tekstų autorė Vida Girininkienė.

Jai buvo įteikta piniginė premija, užrišta vardinė juosta, įteiktas rajono mero Antano Bezaro padėkos raštas ir gėlės. Laureatę pasveikino rajono kultūros darbuotojai, svečiai iš Akmenės rajono, bendraminčiai.

Istorikės V. Girininkienės parengtos parodos „Simonas Daukantas: Laikas ir asmenybė“ pristatyme susirinkusiems buvo smalsu sužinoti daug naujų faktų apie Simoną Daukantą, jo veiklą, kūrybą.

Pati istorikė ir kalendoriaus „Simonui Daukantui 225. Kalendorius-knyga 2018 metai“ sudarytoja kelis metus rinko medžiagą apie Simoną Daukantą, išvažinėjo daug šalių, kuriose savo pėdą buvo įspaudęs įžymusis žemaitis. Pradėtą studiją V. Girininkienė pažadėjo tęsti, toliau rinkti istorinius faktus.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts