Įspėjimas gyvulius laikantiems – apsidairykite, ar ganyklose saugu

Antradienio  rytą Šiaulių ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į pagalbą arkliui. Užmiesčio pievoje už Rėkyvos  į iškastą tranšėją įgriuvo arklys.

Šeimininkas, matyt tikėjosi, kad gyvulys pajėgs pats išlipti, bet išėjo taip, kad arklys besikapanodamas taip nusilpo, kad teko kviesti gelbėtojus. Saulius LIUČVAIKIS , ugniagesys – gelbėtojas pasakoja, ką rado atvykęs: ,,Atvykę radom arklį duobėje, pakalbėję su gyvulio šeimininku išsiaiškinom, kad arklys nuo vakar dienos čia įkritęs.‘‘ Gelbėtojai arklį apjuosė gelbėjimo žarnomis   ir, užkabinę ekskavatoriaus kaušu bandė pakelti.  Kad gyvulys išsekęs, buvo aiškiai matyti. Jis, padedant ugniagesiams, bandė stotis, tačiau neužteko jėgų. Čia pat pasistengta arkliui padėti atgauti jėgas – gelbėtojai leido gyvuliui ilsėtis, pagirdė, pašėrė. Kibirą vandens godžiai išgėręs ir obuolių pakramsnojęs arklys kiek aprimo.  Gelbėjimo operacija tęsėsi. Ekskavatoriumi pamažu užlyginta tranšėja, kad arkliui būtų patogiau išlipti. Iš duobės iškėlus gyvulį jis paliktas ilsėtis.

Pasklidus informacijai apie nukentėjusį gyvulį, jo apžiūrėti atvyko maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Jų manymu, gyvulys nesužalotas, tik patyrė baisų stresą ir išseko besiblaškydaams duobėje. Arūnas Teišerskis, Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas: ,,Iškvietėm veterinarą. Arkliui reikia pastiprinimo medžiagų, bet baisu gyvulį gydyti, kai niekaip nerandam šeimininko. Tai arklį apžiūrėjom. Jis sveikas. Tik labai išseko besiblaškydamas. Ir nuo streso. Arkliai – labai jautrūs gyvūnai. Mums buvo neramu, kodėl arklys vis guli ant šono. Sukvietėm kelis vyrus, padėjom arkliui atsistoti. Viskas gerai. Jis atsistojo. Dar pagirdėm. O žolės aplink yra. Viskas baigėsi laimingai.‘‘

 Kodėl šeimininkas iš karto nekvietė pagalbos, irgi labai neramu veterinarams. Taip pat bus aiškinamasi, kodėl ir kaip gyvulys atsidūrė nesaugioje aplinkoje – tranšėja neaptverta? Ar arklys ganėsi palaidas?

Total
0
Dalinasi
Related Posts