Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nuo balandžio 1 dienos (iki spalio 31 dienos) įsigaliojo kai kurie sezoniniai Kelių eismo taisyklių pokyčiai.
Važiavimo greitis
Nuo balandžio 1-osios iki spalio 31 dienos ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti automagistralėse ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.
Padangos
Nuo balandžio 1 dienos (iki spalio 31 dienos) nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis. Nuo balandžio 10 dienos iki spalio 31 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos.
Vairuotojai ir keleiviai turi pasirūpinti savo saugumu
Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti.
Žemesni kaip 135 centimetrų ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis. Tam naudojamos specialios sėdynės.
Važiuodami mopedu, motociklu, triračiu, visų rūšių keturračiais, vairuotojas ir keleiviai privalo naudoti motociklininkų apsaugas (motociklininkų šalmus, akių apsaugos nuo sužeidimo priemones). Išskyrus atvejus, kai minėtos transporto priemonės turi kėbulą (kabiną) ar įmontuotus stogo saugos lankus, kurių paskirtis apsaugoti vairuotoją (keleivį) nuo smūgių, ir yra įrengti saugos diržai.
Eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti:
- Avarinio sustojimo ženklas ir tiek gesintuvų ir pirmosios pagalbos rinkinių, kiek nustato echniniai motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimai.
- Kiekvienoje eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje, traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.
- Transporto priemonėje draudžiama įrengti greitį matuoti trukdančias priemones ir daiktus.
- Viešajame eisme dalyvaujančių motorinių transporto priemonių, priekabų reikiamą techninę būklę, registravimą ir privalomąjį draudimą užtikrina transporto priemonės valdytojas.
Lietuvos kelių policija atkreipia visų dėmesį, kad saugų eismą ir aplinką galime kurti tik visi kartu bendromis pastangomis, o dalyvaudami viešajame eisme, privalome elgtis atsakingai, žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas.
Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija