Informacija dėl laužų deginimo

Šiuo metu Šiaulių rajono teritorijose esančiuose miškuose vyrauja IV klasės miškų gaisringumas, o šį savaitgalį bus švenčiama tradicinė Joninių šventė, kurios metu bus deginami laužai, todėl Priešgaisrinis gelbėjimo departamentas primena pagrindinius gaisrinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Gaisrams kilti palankiu laikotarpiu laužus galima kurti tik nustatytose ir įrengtose vietose, taip pat privačios nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose, savininko nustatytose vietose, jei tai neuždrausta kitais teisės aktais ir specialiai įrengtose poilsiaviečių laužavietėse, kurios pažymėtos atitinkamu ženklu.

Kitose vietose kurti laužus, stovyklauti, rengti masinius kultūros, sporto ir kitus renginius galima tik gavus miško valdytojų ir savininkų rašytinį sutikimą.

Laužavietės įrengiamos aikštelėse, esančiose ne arčiau kaip per 5 metrus nuo medžių kamienų ir apsuptose 0,5 metro pločio mineralizuota (iki mineralinio dirvožemio sluoksnio išvalyta) juosta.

Laužus galima kūrenti ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų.

Draudžiama palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes, o smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

Be to, esant padidėjusiam gaisrų pavojui (IV–V klasės miškų gaisringumui) rekomenduojama miškuose poilsiauti nekuriant laužų netgi specialiai įrengtuose poilsiaviečių laužavietėse, kadangi kyla didelis pavojus gaisrui įsiplieksti net nuo mažiausios kibirkšties.

Šiaulių APGV informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

ŠEIMA IR DIABETAS

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad lapkričio 14 d. minima Pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas yra…
Skaityti daugiau

Policija prašo pagalbos

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, padaryto praėjusių…