Įmonės atstovas: vairuotojas pripažįsta savo kaltę ir gailisi

Nuo liepos 1-osios pakeitus paskutinio reiso į Kuršėnus išvykimo laiką, sulaukta gyventojų nusiskundimų, kad vairuotojai dažnai nepaima vėluojančiųjų.

 

Paliko autobusų stotyje

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija sulaukė Gitos L. (pavardė redakcijai žinoma) elektroninio laiško, kuriame ji piktinosi TŪB „Rigas mikroautobusu satiksme“ (Pilnsabiedriba „Rigas mikroautobusu satiksme“ filialas) į Kuršėnus vykstančio autobuso vairuotojo elgesiu.

„Nusprendžiau Kuršėnų mikroautobuso vairuotojo “mandagumu” pasidalinti viešai.

Aš gyvenu Šiaulių rajone, o dirbu Šiauliuose, pietiniame rajone. Darbas baigiasi lygiai 21.00 val. Liepos mėnesį paskutinis mikroautobusas Šiauliai – Kuršėnai išvykdavo 21.30 val. (taip buvo parašyta ir išvykimo lentoje, kurios nr.: 2). Šiuo laiku be vargo spėdavau į mikroautobusą. Rugpjūčio 2-ąją išlipusi prie autobusų stoties iš miesto autobuso, pamačiau kaip antroje aikštelėje stovi mikroautobusas Šiauliai-Kuršėnai, todėl tik užsidegus žaliam šviesoforo signalui pasileidau bėgti, nes pamačiau, kaip vairuotojas po truputį stumiasi atbulomis. Pribėgau prie ką tik išsistūmusio ir jau išvažiuojančio iš stoties mikroautobuso ir gestais parodžiau, kad aš noriu važiuoti šiuo autobusu, o vairuotojas negana to, kad neleido įlipti, bet dar ir pasityčiodamas man pamojavo. Tuomet nuėjusi prie tvarkaraščio pamačiau, kad pasikeitė maršruto laikas iš 21.30 val. į 21.20 val., be jokio perspėjimo. Negana to, jog nebeturėjau kaip grįžti namo, bet ir vairuotojas viešai iš manęs pasityčiojo. Ar čia normalus elgesys? Nieko nesakau, minutę pavėlavau, todėl ir galėjo nepaimti, bet ar buvo būtina šitaip pasityčioti? Būtų malonu, kad kai kurie vairuotojai keistų požiūrį į keleivius ir būtų bent šiek tiek mandagesni“, – rašoma laiške.

Aiškinosi komisija

Su rajono gyventojos laišku „Kuršėnų krašto žinių“ redakcija supažindino Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėją Audronę Birutienę.

Ji redakciją informavo, kad gauta informacija įtraukiama į kitą dieną vyksiantį Autobusų maršrutų koordinavimo komisijos darbotvarkę, kviečiant įmonės atstovą dalyvauti Komisijos posėdyje.

Po posėdžio A. Birutienė papasakojo, kad posėdyje dalyvavęs TŪB „Rigas mikroautobusu satiksme“ filialo atstovas Darius Bagavičius sakė, jog vairuotojas pripažino matęs, kad per kelią bėga mosikuodama rankomis moteris, tačiau jis jau buvo pradėjęs sukti į Tilžės gatvę, todėl rankomis parodė, kad negali sustoti. Todėl, bijodamas pažeisti Kelių eismo taisykles, nuvažiavo palikęs keleives, nes žinojo, kad pusę dešimtos išvyksta tarpmiestinis autobusas į Mažeikius ir keleiviai neliks nakvoti autobusų stotyje.

Komisijos posėdyje latvių bendrovės atstovas apgailestavo dėl įvykusio nesusipratimo.

„Jis ir autobuso vairuotojas, – pasak A. Birutienės, – atsiprašo keleivės už patirtus nemalonumus.“

UAB „Busturas“ Užmiestinių pervežimų ir autobusų stoties vadovė Reda Urbelienė redakcijai tvirtino, jog vaizdo įraše užfiksuota, kad autobusas į Kuršėnus iš aikštelės prdeda stumtis 21 valandą 22 minutės. Maždaug po kelių minučių įraše matyti, kaip nuo išvažiavimo iš stoties pusės ateina moteris ir, sustojusi prie antros aikštelės, kažkam skambina telefonu. Tuo metu Mažeikių autobusas tebestovėjo savo aikštelėje.

Apgailestauja dėl nemalonumų

TŪB „Rigas mikroautobusu satiksme“ atstovas Darius Bagavičius „Kuršėnų krašto žiniomsd“ sakė, kad dėl šio įvykio vairuotojas labai pergyvena, nes baiminasi prarasti darbą.

„Vairuotojas, kuriam kiek daugiau nei 70 metų, įmonėje dirba nuo praėjusių metų pabaigos. Tai labai atsakingas žmogus. Man jis aiškino, jog nesustojo pasisukęs į Tilžės gatvę, nes bijojo, jog gali būti nubaustas policijos pareigūnų, nes tuo po išsisukimo prasideda gatvės juosta, skirta posūkiui į dešinę. Teko ilgai diskutuoti su vairuotoju, aiškinti jam incidento aplinkybes“, – sakė D. Bagavičius.

Latvių bendrovės atstovo teigimu, su vairuotojais kalbėta ir jų prašyta, kad panašūs incidentai ateityje nepasikartotų.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalba rajono šeimoms  

Rajone įgyvendinamas Europos Sąjungos remiamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Šiaulių rajone“. Įtrauktos į rizikos grupę nepatenkančios šeimos…