Į Dirvonėnus pasilinksminti ir pasidžiaugti nuveiktais darbais sukvietė XXI Amatų šventė

Rugpjūčio 7-ąją Dirvonėnai pakvietė į tradicinę Amatų šventę, kuri šiemet vyko jau 21-ąjį kartą. Skambant rago muzikai senovės baltų rūbais apsirengę aktyviausi Dirvonėnų krašto žmonės Birutė Sutkienė ir Petras Brikas atlydėjo amatininkų, šventės dalyvių eiseną prie aukuro, kur, aukojant druską ir grūdus prašyta  dievų pagalbos šiam kraštui ir jo žmonėms, dalintasi duona.

Dirvonėnuose jau 21-ąjį kartą rengiama šventė sukviečia kraštiečius pasirodyti, pasidžiaugti, pasididžiuoti, kas nuveikta, sukurta per metus ir padėkoti už tradicinių amatų puoselėjimą, gražių ir svarbių tradicijų tęsimą, tautinio paveldo kūrimą. Šiemet tradicinėje Amatų šventėje dalyvavo gausus būrys amatininkų ir liaudies meistrų: puodžius Vydmantas Vertelis, tautodailininkė Regina Gapšienė, tautodailininkė Irena Dinapienė, bitininkas Vaclovas Paliulis, vantų rišėjas ir krepšių pynėjas Romualdas Abakas, tautodailininkė Regina Karklienė, kilimų audėja Joana Petronienė, papuošalų kūrėja Kristina Česnauskienė, amatininkė Alina Milašienė, puodžius Algimantas Tamašauskas, pynėja Marytė Janulienė, kryždirbys Rimantas Paunksnis, taip pat rajono Socialinių paslaugų centras, veikė asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ foto kiemelis. Edukacinius užsiėmimus šventėje vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Paežerių ir Raudėnų bibliotekininkės Siga Paplauskienė ir Danutė Slavinskienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Micaičių filialo vaikų ir jaunimo saviraiškos būrelio vadovė Irena Kaselienė, o medžiotojų kiemelyje įsikūrė ir trofėjus eksponavo Ilgšilio medžiotojų būrelio medžiotojai, vadovaujami Zigmo Žebelio.

Tradiciškai šventėje puikiai pasirodė gražus jaunimas ir vadovės iš tradicinės, puikiai visiems pažįstamos etnokultūrinės vasaros stovyklos Paežerių dvare. Tradicinę šventę pasveikino atvykę svečiai – Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, tarybos narė Ada Grakauskienė. Svečių kalbas papildė šauni kapela iš Sauginių, vadovaujama Reginos Krištanavičienės ir Kristinos Lučinskaitės.

Padėkota rėmėjams, kurie dovanojo šventei grupės 16 Hz ir atlikėjo Tonio koncertus – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui, Nedai Stugytei, Aurimui Stugiui, Karoliui Kybartui, Andriui Abakui, Mantui Vozgirdui, Sabinai ir Dovydui Dišleriams,  Gitanai ir Virgilijui Stugiams,  asociacijai „Dirvonėnų pasaga“, nenorėjusiams skelbtis ūkininkui ir verslininkui bei Zitos Stankienės šeimai. Taip pat už lauknešėlius padėkota asociacijai ,,Dirvonėnų pasaga“, parduotuvei ,,Nelinda“ ir ūkininkui Petrui Brikui bei už staigmeną vaikams Rasai ir Alvydui Abakams.

Poeto Vytauto Mačernio eilių, minint jo atminimo metus, kvietė paklausyti dvi šaunios skaitovės Roma ir Danutė. Šventėje puikią nuotaiką ir geras emocijas dovanojo Raudėnų liaudiškos muzikos kapela ,,Jaunimėlis“, vadovaujama Algio Aušbikavičiaus. Ši smagi kapela, kaip ir Amatų šventė, gyvuoja jau dvidešimt vienerius metus. Žiūrovus cirko programa pradžiugino Kuršėnų cirko studijos vadovė Nina Kundrotienė, o lietuvių liaudies dainų, populiariosios, klasikinės muzikos kvietė pasiklausyti šaunus Deimantės ir Kotrynos, vadovaujamų Loretos Aušbikavičienės, dueto. O šventę vainikavo pop grupės 16 Hz ir atlikėjo TONIO koncertai bei Linksmavakaris su DJ Andriumi Milieška.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Organizatorių nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Virtuali vaikų darbų paroda

ŠRSKC Drąsučių filialas suorganizavo virtualią vaikų kūrybinių darbų parodą „Rudens išdaigos“. Parodoje dalyvauja Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ ir „Nykštukas“…