Gyventojai prašo išasfaltuoti kelio atkarpą

Šeši šimtai Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pasirašė peticiją dėl kelio Vinkšnėnai-Luokė-Upyna-Dirvonėnai 6,5 kilometro atkarpos. Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Šiaulių rajono savivaldybės prašoma skirti lėšų ir paspartinti kelio asfaltavimo darbus.

Prašo išasfaltuoti

Peticiją pasirašę gyventojai siekia, kad jų prašymas išasfaltuoti kelią atkarpą Dirvonėnai-Upyna būtų nagrinėjamas Peticijos komisijoje.

„Tai yra senas kelias grįstas medžių rąstais. Pastovūs lietūs išmuša duobes. Kas dieną važinėjant tokiu keliu, nespėjami remontuoti automobiliai. Šiuo keliu važiuoja mokyklinis autobusas, kiti į darbus skubantys žmonės. Ypač intensyvus automobilių srautas savaitgaliais, o kelio būklė dažnai varo į neviltį. Keliu pravažiuoja nemažai krovininių automobilių, žemės ūkio technikos, miškovežių. Taip pat važiuojant šiuo keliu sutrumpinamas atstumas į Šatrijos kalną. Prieš metus kelias buvo tvarkomas, jo būklė šiek tiek pagerėjo, bet vis tiek yra prastas. Daugumoje vietų kelias yra žemiau pievų, dėl to neturi kur nutekėti vanduo ir telkiasi kelio paviršiuje“, – teigia peticijos autorė Eglė Daunienė.

Pasak peticijos autorės, jeigu būtų išasfaltuotas visas kelias nuo Dirvonėnų iki Upynos, o tiksliau iki Telšių rajono ribos, vietinių ir aplinkinių gyventojų ilgai puoselėta viltis išsipildytų. Taip pat padidėtų eismas, trumpinant apvažiavimus šiuo keliu būtų mažiau teršiama aplinka. Siekiantys išvengti važiavimo šiuo keliu turi iki Kuršėnų sukarti papildomus 25 kilometrus.

Gyventojai turi savo nuomonę

Peticiją Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, Šiaulių rajono savivaldybės merui, VĮ „Kelių priežiūra“ Šiaulių padaliniui per pusdienį pasirašė 393 žmonės.

Peticiją pasirašęs Justinas P. rašo: „Važinėju kelis kartus per dieną šiuo žvyrkeliu. Būtinai reikia plento! Atsibodo sukandus dantis važinėt…“

Jam pritaria Telšiuose gyvenantis Arminas Ž. Vyriškis rašo: „Kasdien po kelis kartus tenka važiuoti šituo keliu. Kelias tikrai prastos būklės. Ypač ankstyvą pavasarį, kai kelias pažliunga, neįmanoma pravažiuoti su automobiliu. Šiemet, kai tokia žiema, kelyje vienos duobės, o jose dar duobė. Nugreideriavo kelią, kad daugiau ar mažiau galėtum pravažiuoti, tačiau nulijo lietus ir kelininkų darbo nematyti“.

Vyrams pritaria dar vienas telšiškis: „Šiuo keliu važinėju labai dažnai. Nesakau kad jo niekas neprižiūri. Jis greideriuojamas dažnai, bet naudos yra tik 4-5dienas. Automobilių srautas tikrai labai didelis ir kelio būklė vėl labai greit suprastėja… Sulaukt šio kelio asfaltavimo, turbūt tas pats, kaip sniego šią žiemą…“

Su tokia nuomone sutinka ir Arturas D.: „Vasarą kelias dažniausiai būna kaip tarka ir labai didelis dulkėjimas, o žiemą – duobės, pelkės ir purvas“.

Alina O. rašo: „Būtinai ten reikia sutvarkyti tą kelią. Jau daugybę metų dėl tokios kelio būsenos net autobusai nevažiuoja. Žmonės gadina savo automobilius kasdien važiuodami į darbus.

Ją palaiko kuršėniškė Regina Š. „Labai prastas kelias, seniai reikėjo sutvarkyti tuos kelis kilometrus. Nuimti visi autobuso maršrutai. Dėl prasto kelio nėra jokio susisiekimo iš Kuršėnų. Kaip aplankyti kapines Upynoje?“

Asfaltuoti būtina

Vilma A. rašo: „Kelią Dirvonėnai-Upyna asfaltuoti būtina. Tai labai senas ir iki šiol neištesėtas pažadas“.

Gintaras L. patikslina: „Laukiam nuo 1985metų“. Elena Š. pritaria: „Būtinai reikia ištesėti seną pažadą. Upyna normalaus dydžio gyvenvietė. Netoli Šatrijos kalnas, asfaltas būtinas“.

Juos palaiko Edita Š. Moteris rašo: „Man 40 metų. Dar vaikystėje šiuo keliu važinėjome per duobes. Praėjo 30 metų, o kelias baisus iki šių dienų“.

Pasirašiusiems pritaria ir kuršėniškė Aušra. Ji paliktuose komentaruose rašo: „Kelias labai baisus, senai jau žadėjo išasfaltuoti, bet kaip visada žmonės girdi tik pažadus, o veiksmų nebūna…“

Kuršėniškis Kęstutis: „Telšių rajono valdžia išpildė Upynos gyventojų lūkesčius ir išasfaltavo šį kelią Telšių rajono ribose. Šiaulių rajono valdžiai nė motais, kad Upynos gyventojams patogiausia apsipirkti Kuršėnuose, o tuo pačiu palikti pinigėlius Šiaulių rajone. Juk tai dalinai atsiperka“.

Vienas iš peticiją pasirašiusių gyventojų rašo: „Dėl prastos kelio būklės, tenka rinktis kitą maršrutą, vengti šio kelio. Į Šiaulių rajoną geriausia patekti tik per Kaunatavą, Šiaulių-Palangos plentu. Kas tikrai nėra patogu Upynos ir aplinkinių kaimų gyventojams, kurie dirba Šiaulių rajone ir, kuriems tenka šiuo keliu važinėtis kasdien. Man pačiam dažnai tenka važiuoti šituo keliu, kelio būklė prasta, šio kelio greideriavimai pagerina kelio buklę iki pirmųjų kritulių po greideriavimo. Kelio ruože per mišką galima vietomis net pamatyti rąstų. Greideriavimas beprasmis laiko ir lėšų švaistymas. O gal kelią prižiūrinčiai įmonei tai naudinga?“

Savivaldybė bejėgė

Rajono meras Antanas Bezaras sako, kad labai reikia tą 6,5 kilometro ilgio atkarpą išasfaltuoti, nes kelias reikalingas gyventojams.

„Gyventojai jau ne vienerius metus mina savivaldybės slenksčius, tačiau rajono Savivaldybė yra bejėgė. Neišasfaltuota atkarpa yra valstybinės reikšmės rajoninio kelio 4605 Vinkšnėnai-Dirvonėnai dalis. Šis kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Jį prižiūri irgi Kelių direkcijai priklausančios įmonės. Mes negalim ne tik, kad asfaltuoti šio kelio, bet ir jo greideriuoti. Tai daro  VĮ „Kelių priežiūra“ Šiaulių padalinys. Mes tik informuojam įmonę, kada šie ilgiau negreideriuoja kelio, kad šis jau sunkiai pravažiuojamas“, – sakė A. Bezaras.

Pasak rajono mero, pagal greideriavimo eiliškumą, kelias yra 19 vietoje ir kada bus išasfaltuotas – neaišku, nes iš praėjusiais metais numatytų išasfaltuoti įvairaus ilgio šešių atkarpų, nebuvo išasfaltuota nė viena.

Redakcija pabandė susisiekti su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Vitalijumi Andrejevu.

Telefonu atsiliepęs direktorius paprašė klausimus atsiųsti elektroniniu paštu ir pažadėjo iki antradienio vakaro atsakyti į juos. Tačiau atsakymų redakcija sulaukė tik savaitraštį ruošiant spaudai.

(Bus daugiau)

Saulius JUŠKEVIČIUS

Peticijos autorių nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts