Gydymo įstaigoms apsauginių priemonių netrūksta

Vis labiau plintant koronavirusui COVID-19, pasigirdo medikų nuogąstavimų, kad pradeda trūkti apsisaugojimo priemonių – kaukių, respiratorių, specialios aprangos, antbačių, pirštinių, kitų apsaugos priemonių.

Apsauginių priemonių netrūksta

Priešakinėse pozicijose – kovoje su koronavirusu kovojantys medikai kelia pavojaus signalą. Medikai kreipiasi į visuomenines organizacijas, prašydami pagalbos. Kokia situacija mūsų rajone? Kaip aptarnaujami pacientai?

Apie tai „Kuršėnų krašto žinios“ pasiteiravo rajono gydymo įstaigose, kurios rūpinasi gyventojų sveikata.

Pasak rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės Vilmos Plaušinaitienės, centras galimam koronaviruso protrūkiui ėmė ruoštis dar tuomet, kai apie tai Lietuvoje tik buvo kalbama.

„Dar sausio pabaigoje Centras užsipirko visų apsaugos priemonių. Paaiškėjo, kad mes tinkamai žvelgėme į ateitį, nes apsaugos priemonių įsigijome pigiau. Dabar daugelio apsaugos priemonių kainos žymiai šoktelėjo į viršų, o kai kurių ir sunkiau gauti. Nors kol kas PSPC neatlieka tyrimų dėl COVID-19, tačiau specialių apsaugos priemonių reikia medikams, kurie turi kontaktą su pacientais, atėjusiais pas gydytoją dėl susirgimų“, – sakė direktorė.

V. Plaušinaitienės teigimu, PSPC nuolat papildo turimas atsargas.

„Kasdien ieškome tiekėjų ir pas juos radę apsauginių priemonių, nedelsiant perkame, nelaukdami kol sumažės atsargos. Dabar turime apie 750 medicininių kaukių ir vėl esame užsakę per tūkstantį, turime užsipirkę ir vėl užsisakę vienkartinių pirštinių, kitų priemonių. Užsakytas prekes gauname be jokių trukdžių – apmokėjus užsakymą kurjeris užsakymą pristato per tris dienas. Rajono savivaldybė palaiko mus ir žada išleistas lėšas kompensuoti“, – sakė direktorė.

Dirba karantino režimu

Pasak jos, Kuršėnų poliklinika bei rajone esančios ambulatorijos ir medicinos punktai dirba įprastu karantinui režimu. Apsilankančių pacientų skaičius žymiai sumažėjo, nes paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės stengiasi būti namuose.

„Pacientus medikai konsultuoja nuotoliniu būdu – telefonu ir tik išskirtiniais atvejais suderinama dėl vizito pas gydytoją. Daugiausia pacientų sulaukia chirurgai, kurie perriša ligonius po operacijų, išima siūles, suteikia skubią pagalbą traumų atveju“, – sakė V. Plaušinaitienė.

Direktorės žodžiais, apsaugos priemonės naudojamos ir priimant kitus ligonius.

„Gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojoms griežtai nurodyta, kad atėjusį pacientą apžiūrėtų dėvėdami privalomą apsaugą (vienkartines pirštines, kaukes, akinius). Po kiekvieno paciento apsilankymo kabinetas yra dezinfekuojamas. Į Kuršėnų poliklinikos, ambulatorijų, šeimos gydytojų kabinetų ir medicinos punktų pastatus ligoniai patenka susitarę su gydytoju dėl apsilankymo. Norintiems įeiti į Kuršėnų polikliniką, pacientams tenka atsakyti į kontrolinius klausimus, vėliau jiems pamatuojama temperatūra, pacientui duodama medicininė kaukė ir tik tuomet jis patenka pas gydytoją. Taip bandoma apsaugoti medikus nuo kontakto su virusu užsikrėtusiu pacientu. Kol kas pas mūsų medikus nesikreipė nė vienas infekuotas pacientas, tačiau situacija gali keistis bet kuriuo metu“, – sakė direktorė.

Atsargas pasipildom

Pasak Viešosios įstaigos „Gruzdžių ambulatorija“ direktorės Zitos Jablonskienės, ir Gruzdžių ambulatorijoje, ir jai priklausančiuose medicinos punktuose darbo medikams netrūksta.

„Nors ligonius aptarnaujame nuotoliniu būdu, išrašome elektroninius receptus, tačiau mes dar teikiame poliatyviąją pagalbą namuose. Tai kelia dar didesnius reikalavimus bei yra didesnė tikimybė medikams užsikrėsti virusu, todėl ir abu gydytojai, ir abi slaugytojos darbo tikrai netrūksta. Pas kiekvieną ligonį vykstama užsidėjus apsaugines priemones. Jų kol kas tikrai netrūkstame. Atsargas nuolat papildome. Jei kiltų didesnis koronaviruso protrūkis, turimų atsargų užtektume mėnesiui. Nors medicininių kaukių turime pakankamai, tačiau galime pritrūkti respiratorių FF-3 ir FF-2, nes jų kainos smarkiai šoktelėjo į viršų. Anksčiau iki trijų eurų kainavę respiratoriai dabar pabrango trigubai, o pas kai kuriuos tiekėjus ir dar daugiau“, – sakė direktorė.

Skirta dezinfekcinio skysčio

Savivaldybės gydytoja Inga Rimgailienė, prasidėjus antrai karantino savaitei sakė, kad Šiaulių rajono savivaldybei iš valstybės rezervo yra skirta 900 litrų rankų dezinfekcinio skysčio, kuris Savivaldybę pasieks trečiadienį.

„Rankų dezinfekavimo skystis bus padalintas Savivaldybės teritorijoje veikiančioms valstybės ir savivaldybės įstaigoms ir organizacijoms, prioritetą teikiant įstaigoms ir organizacijoms, tiesiogiai įsitraukusioms į COVID-19 ligos valdymą. Todėl pirmiausia šio priemonės gaus sveikatos priežiūros įstaigos, slaugos, socialines, švietimo paslaugas teikiančios įstaigos. Saugos priemonių – veido kaukių, akinių, pirštinių, vienkartinių kombinezonų yra užsakyta pagal poreikį ir įstaigų pageidavimus. Savivaldybės įstaigoms kol kas priemonių netrūksta, pageidavimą dėl trūkumo yra pareiškusi privati sveikatos įstaiga Kuršėnuose“, – teigė I. Rimgailienė.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts