Grafiko nesilaikęs vežėjas Meškuičiuose paliko keleivius 


Jau daugiau nei dveji metai rajone keleivius veža keletas privačių bendrovių, laimėjusių skelbtų konkursų paketus. Tačiau ir Savivaldybė, ir redakcija sulaukia nemažai nusiskundimų apie kai kurių vežėjų pažeidimus aptarnaujamuose maršrutuose.


Išvažiavo anksčiau

Į redakciją paskambinęs Meškuičių miestelio gyventojas (pavardė redakcijai žinoma) pasiguodė, kad praėjusį šeštadienį, gegužės 4-ąją, iš Joniškio į Šiaulius vykęs autobusas iš Meškuičių išvažiavo anksčiau grafiko.

„Iš Meškuičių autobusas į Šiaulius turi išvažiuoti po devynių dvidešimt minučių. Į sustojimą atėjome, likus septynioms minutėms iki autobuso išvykimo, tačiau jo taip ir nesulaukėme. Pro šalį automobiliu važiavusi kaimynė sakė, jog autobusas jau seniai išvažiavo ir pavežė mus iki rajono centro“, – pasakojo vyriškis.

Tai, kad UAB „Vlasava“ autobusas, vykęs maršrutu Joniškis-Šiauliai per Meškuičius, paliko keleivius šių eilučių autorius sužinojo nepraėjus nė penkiolikai minučių po incidento.

Meškuičių miestelyje į autobusą, vykstantį iš Šiaulių į Joniškį, įlipusi moteris, kuri važiavo iki Meškuičių kryžkelės, ėmė piktintis maršrutu važiuojančių vairuotojų elgesiu.

„Autobusas į Šiaulius išvažiavo septyniomis minutėmis anksčiau grafiko. Ir tai jau ne pirmas kartas, kai laiku atėję į sustojimą liekame it musę kandę. Bandėme skambinti ir į Palangą, „Vlasavos“ vadovams, tačiau šie, net neišklausę, padeda ragelį. Dėl pažeidimų skundėmės ir seniūnei. Ši siūlė apie kiekvieną grafiko nesilaikymą informuoti ją. Tačiau, ar tai padės?“, – aiškino moteris, kalbėdama su autobuse važiavusia pažįstama.

Meškuitiškės teigimu, paskutiniu reisu iš Joniškio į Šiaulius važiuojantys vairuotojai dažnai būna nepatenkinti, jei atsiranda keleivių važiuojančių iki Šiaulių autobusų stoties. „Visada išgirsti priekaištų, jog važiuoji iki stoties, nes jie nori, kad mes išliptumėm įvažiavę į miestą“, – teigė moteris, paminėdama, jog paskutinį kartą keleivė tai išgirdo prieš keletą dienų.

Balandžio 13 dieną į Joniškį vykusiems keleiviams buvo išduodami bilietai, kuriuose nurodytas valanda ankstesnis išvykimo laikas.

Informuota Savivaldybė

Apie tai, kad UAB „Vlasava“ vairuotojai maršrute „Šiauliai-Joniškis nesilaiko grafiko, o balandžio 13-ąją buvo duodami bilietai, kuriuose nurodytas išvykimo laikas nuo faktinio skyrėsi valanda, buvo informuotas Ekonomikos ir verslo plėtros skyrius. Skyriaus vedėja Audronė Birutienė sakė, jog apie šeštadienio incidentą jau yra girdėjusi, o apie bilietuose nurodytą laiką, neatitinkantį faktinio pardavimo laiko, girdi pirmą kartą.

Ekonomikos ir verslo plėtros skyriui buvo nusiųsti redakcijos turimų bilietų kopijos, kuriose aiškiai matyti, kad bilietas parduotas 9 valandą 33 minutės, nors autobusas išvyko be penkių minučių pusę vienuoliktos.

Pažeidimus pripažįsta

A. Birutienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad maršrutą aptarnavęs vairuotojas pripažįsta, kad iš Meškuičių išvyko penkiomis minutėmis anksčiau.

„Vairuotojas savo paaiškinime teigia, jog į Šiaulius autobuse važiavo 27 keleiviai. Viena važiavusi keleivė paprašė jo nevėluoti atvykti į Šiaulių autobusų stotį, kad galėtų spėti į tarpmiestinį autobusą važiuojantį į Kauną per Vandžiogalą. Suveikė žmogiškasis faktorius, nes baimintasi, jog prie kapinių gali būti susidarę automobilių kamščiai, nes buvo Motinos dienos išvakarės, todėl ten dažnai susidaro spūstys. Tai, kad autobusas išvyko penkiomis minutėmis anksčiau iš Meškuičių, matyti ir skyriui pateiktoje ataskaitos išklotinėje“, – aiškino vedėja.

Paklausta, kodėl iki balandžio 13-osios kasos aparate nebuvo perstatytas laikas valanda į priekį, A. Birutienė aiškino, jog iš UAB „Vlasava“ atstovo Šiauliuose buvo gautas atsakymas ir kasos juostos kopija, kurioje matyti aparato gedimai balandžio 13-14 dienomis. Prie atsakymo pridėtame kasos aparatus prižiūrinčios firmos rašte teigiama: „kasos aparate yra akumuliatorius, kuris palaiko operatyvinės atminties programavimo parametrus ir taip pat atlieka esamos datos ir laiko skaičiavimus. Laikui bėgant, blogėjant akumuliatoriaus parametrams, galimi datos ir laiko nusimušimai“. Taip atsitiko šį kartą, tačiau apie tokias problemas įmonė buvo įspėta“, – sakė vedėja.

Pasak jos, įmonė pati šio gedimo pati sutvarkyti negalėjo, todėl tik pirmadienį kreipėsi pas specialistus, o dvi dienas dirbo su sugedusiu kasos aparatu.

A. Birutienė aiškino, jog incidentas Meškuičiuose, kai anksčiau išvažiavus autobusui buvo palikti keleiviai, bus apsvarstytas artimiausiame Šiaulių rajono savivaldybės autobusų maršrutų koordinavimo komisijos posėdyje.

„Vežėjams dar kartą priminsime, kad būtina laikytis nustatytų maršrutų grafikų“, – teigė ji.

Dėl šio incidento trečiadienį buvo sukviestas pasitarimas pas rajono merą. Antanas Bezaras po pasitarimo sakė, jog Meškuičiuose keleivius palikęs vairuotojas dirba ne tik Joniškio maršrute, bet ir Gruzdžių-Šiupylių reisuose ir ten žmonių yra giriamas.

„Gal ir negerai padarė, kad išvažiavo anksčiau, tačiau norėjo spėti laiku atvažiuoti į stotį, kad į Kauno autobusą nepavėluotų žmonės“, – aiškino meras.

„Kuršėnų krašto žinios“ jau keletą kartų rašė apie tai, kad grafikų nesilaiko latvių bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ autobusų vairuotojai važiuojantys į Kuršėnus. Kurį laiką nusiskundimų nebuvo, tačiau socialiniuose tinkluose pasirodė teiginių, kad šios firmos vairuotojai ir vėl nesilaiko grafikų. Redakcija kol kas tokių nusiskundimų negavo.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts