Girto pasivažinėjimo pasekmes bandžiusį nuslėpti kuršėniškį teko tramdyti elektrošoku

22 metų Kuršėnų gyventojas, kuris, įtariama, liepos 8-osios naktį  vairavo automobilį neblaivus, sukėlė eismo įvykį ir iš jo pasišalino, o vėliau  bandė tai  nuslėpti, apgadintą automobilį slėpdamas svainio garaže, nuo atsakomybės bandė išsisukti, dar ir meluodamas bei priešindamasis policijos pareigūnams.

Prieš 1 val. nakties Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai sulaukė pranešimo, kad viename Daugėlių g. daugiabutyje kompanija girtavo ir kėlė triukšmą, o po to susėdo ir automobilį ir išvažiavo pasivažinėti. Tik nuvažiavo netoli. „Mercedes Benz“ sustabdė kelio ženklas „Duoti kelią“. Automobilio vairuotojas nebesugebėjo nei kam duoti kelio, nei suvaldyti automobilio. Ir šis trenkėsi į kelio  ženklą.

Išsigandęs atsakomybės, vairuotojas iš įvykio vietos spruko. Norėdamas nuslėpti eismo įvykio įkalčius jis paskambino  svainiui ir paprašė savo garaže priglausti  jo apdaužytą automobilį. Pastarojo priekis buvo apgadintas, o galinio bamperio iš viso nebebuvo. Tada abu  su svainiu sėdo į jo automobilį ir išvažiavo ieškoti pamestosios detalės. Bamperis gulėjo eismo įvykio vietoje, tačiau ten buvo jau susirinkę žmonės, kurie laukė policijos pareigūnų ir neleido atvykėliams, kurių vienas buvo akivaizdžiai neblaivus, pasiimti įkalčių.

Antrą kartą iš eismo įvykio besišalinantį kuršėniškį sustabdė atvykę policijos pareigūnai. Susikalbėti su įtariamuoju jiems sekėsi sunkiai. Tikrintis girtumo jis nenorėjo, neigė vairavęs automobilį, galiausiai paprašytas persėsti iš svainio automobilio į policijos automobilį, atsisakė tai daryti ir tam aktyviai priešinosi. Tik patrulių panaudotas elektros impulsinis prietaisas padėjo susivokti, kad policijos pareigūnų reikalavimus vykdyti būtina. Jam buvo uždėti antrankiai ir jis nuvežtas į areštinę. Kadangi vyrui  nustatytas 1,89 prom. girtumas, tad jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio. Kuršėniškis neigia vairavęs savo automobilį girtas, jis tik pripažįsta sukėlęs eismo įvykį, o alkoholį vartojęs po jo. Tačiau situacijos toks išsisukinėjimas negelbsti, nes Baudžiamojo kodekso 281-1 str. byloja, kad, kas vairavo motorinę transporto priemonę,  būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Be to, yra ir liudininkų, patvirtinančių, kad kuršėniškis automobilį vairavo neblaivus.

Dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo jam pradėta administracinė teisena. Taip pat teks dar  atsakyti ir už pasišalinimą iš eismo įvykio.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts