Fontanas ir veikia, ir remontuojamas  

Po beveik mėnesio pertraukos rugsėjo pradžioje vėl pradėjo veikti miesto fontanas, tačiau kuršėniškiai pastebėjo, jog fontano buvusio grožio nebeliko.

 

Vasaros pabaiga be fontano

Į redakciją paskambinę kuršėniškiai sakė, jog po gedimo liepos pabaigoje ir remonto miesto fontanas veikia ne taip, kaip veikė iki tol.

„Prieš metus, atidarant Lauryno Ivinskio aikštę, fontanu džiaugėsi ir rajono valdžia, ir statybininkai. Tuomet rajono meras (Antanas Bezaras – redakcijos pastaba) sakė, jog aikštė ateityje keisis, nes bus pritaikyta ir verslui, ir žmonėms. Tuomet buvo išsakyta mintis, jog prie fontano po pavėsinėmis įsitaisys atėję pailsėti kuršėniškiai. Rangovai džiaugėsi, jog ši rekonstrukcija buvo iššūkis ir jiems, ir projektuotojams. O atsiimdamas simbolinį raktą rajono meras žadėjo, jog atsiradus kokiems nors nesklandumams, rangovai ištaisys broką ar gedimą. Prabėgo metai ir paaiškėjo, jog kažkas padaryta ne taip. Po smarkios liūties fontano įrangą užliejo vanduo ir fontanas nustojo veikęs. Per kaitrą žmonės tik pažiūrėdavo į kažkada buvusį fontaną ir nueidavo savo keliais. Neliko aikštėje to grožio. Kai beveik po mėnesio fontanas vėl pradėjo veikti, paaiškėjo, jog jis suremontuotas tik laikinai. Nėra nei kintančių srovių, nei šviesos spalvų“, – sakė kuršėniškis.

Pasak dar vieno skambinusiojo, atsitiko taip, kaip ir su Ventos valymu. Į balą buvo sukišti europiniai pinigai, nes neaišku, kodėl niekas nepagalvojo, kad fontaną reguliuojanti aparatūra įrengta ne toje vietoje, kad ją gali užlieti vanduo? O gal tai niekam nerūpėjo? Svarbu – kuo greičiau ir kuo pigiau.

Skambinusiųjų į redakciją nuomone, valdžiai rūpėjo tik pasidėti paukščiuką atliktų neva kuršėniškių labui darbų sąraše.

„Šią vasarą taip ir neatsirado nė vieno verslininko pasiūliusio, besirenkantiems aikštėje kuršėniškiams, atsigaivinti kava, arbata ar šaltais gėrimais. Kur tos gražios valdžios išsakytos vizijos?“, – klausė skaitytojai.

Įranga taisoma

Apie fontano ateitį „Kuršėnų krašto žinių“ redakcija pasiteiravo UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktoriaus Vytauto Budrio.

„Jūs patys žinote, kad liepos 30-ąją Kuršėnus nusiaubė liūtis. Vanduo per miesto kanalizaciją pateko į fontano techninę patalpą ir ją užliejo. Automatikos skydas ir techninė įranga, pastatyta po baseinu, buvo apsemta“, – aiškino jis.

Pasak direktoriaus, liūties sugadinta fontano įranga rugpjūčio pradžioje buvo išvežta taisyti ir iki šiol dar tebetaisoma, o fontanas prieš rugsėjo pirmąją paleistas minimaliu režimu.

Ar įranga bus taisoma nemokamai, nes visiems darbams ir įrangai galioja penkerių metų garantija, ar už remontą reikės mokėti, V. Budrys pasakyti negalėjo, nes turtas neperduotas „Kuršėnų komunalinio ūkio“ žinion, o viskuo rūpinasi Savivaldybės administracija.

Pasak rajono mero Antano Bezaro, kiek užtruks remontas kol kas neaišku, tačiau dar šį sezoną fontanas veiks taip, kaip veikė iki tol.

Trečiadienio popietę rajono meras redakciją informavo, kad įrangą meistrai jau sutaisė, tačiau kol kas ji dar nepastatyta fontane, bet jau artimiausiu metu fontanas turėtų būti sutvarkytas, o inžinieriai spręs, kaip ateityje išvengti panašių gedimų.

Ar mero žodis taps kūnu, t. y. kaip ir prieš metus veikiančiu fontanu, o retsykiais nušniokščiančios liūtys nesugadins įrangos, parodys ateitis.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts