Eimučiai šventė Onines            

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praėjusį savaitgalį Eimučių kaimo gyventojus bendruomenė sukvietė į tradicinę Oninių šventę.

Visi aplinkiniai kaimai švenčia tai Antanines, tai Jonines, o Eimučiai jų neturi. Ką čia sugalvojus, kai vos šimtą gyventojų turintis kaimas taip pat nori švęsti?

Ir sugalvojo kaimo gyventojai – Bus Oninės! Juk Eimučiuose buvo vienuolika Onų ir Onučių.

Ir štai praėjusį šeštadienį į kuklius bendruomenės namus sugužėjo visos Onos ir Onutės. Jų pasveikinti atvyko Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Kairių seniūno pavaduotoja Alma Macijauskienė, kunigai iš Lygumų ir Kairių parapijų, Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnas Donatas Verknys su jaunuoju policijos rėmėju, turėdamas misiją, susirinkusiems pravesti prevencinę programą dėl saugios kaimynystės, Kairių neįgaliųjų draugijos atstovai su pirmininke Ana Beržiniene.

Šventės dalyvius taip pat pagerbė Kairių mokyklos direktorius Artūras Kulikauskas su dailininku akvarelistu Stasiu Būziu, kurie Eimučių bendruomenės namams dovanojo iškabą su dailiu kaligrafišku užrašu.

Na, o koks buvo koncertas! Keturi kolektyvai – Stačiūnų daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis „Nostalgija“ (vadovas R. Sitavičius), Ginkūnų-Aukštelkės jungtinis choras (vadovė B. Andriukaitienė), Ginkūnų liaudiškos muzikos kapela „Švedė“, vadovaujama Z. Bružienės ir Kairių moterų vokalinis ansamblis (vadovas G. Balčiūnas).

Pats vasaros įkarštis, jau yra prinokusio derliaus ir šviežių bulvių. Kažkada, anksčiau, kai vasaros buvo karštesnės ir rugiai jau būdavo prinokę, Oninėms šeimininkės iškepdavo naujo derliaus ruginės duonos ar šviežių bulvių „kugelio“. Anksčiau, tą vidurvasario dieną mūsų protėviai vadino Nokų arba Sirpstų diena, nes reikėdavo pagerbti viską, kas jau buvo nunokę ir prisirpę. Tik vėliau atsirado Šv. Ona, Dievo Motinos Marijos motina, kitaip sakant, Jėzaus senelė. Tada senoliai sakydavo, kad nuo Šventų Onų pradeda jau kristi šalta rasa, kuri mažai naudinga augalams. Net toks posakis yra „Šventos Onos rasa ne gaivina, o tik rugius gadina“. Ruginė duonelė – pagrindinis valgis, tačiau tądien Eimučiuose, šešios šeimininkės iškepė po šviežių bulvių „kugelį“ su spirgučių ar grybų padažu ir vaišino visus šventės dalyvius.

Šventėje buvo padėkota visiems, prisidėjusiems prie šventinės nuotaikos kūrimo, šeimininkėms: Ritai Milkintienei, Vitai Milkintienei, Ramutei Vaidžiulienei, Aldonai Bugienei, Albinai Bagdonienei ir Daivai Petrevičienei, už organizacinius darbus padėkota Aldonai ir Adolfui Bugiams, Albinai Bagdonienei, Giedriui Liutkui, Pranui Bugiui, Ingai Baikovai, už dekoracijas – močiutei Eugenijai ir jos šeimai, už saldumynus ir galimybę bendruomenės gyventojams įsigyti maisto produktų – prekybininkei Kristinai Labinei, už skanų ir didelį tortą – konditerei Genovaitei iš Kairių miestelio, už renginio viešinimą – Birutei Liškauskienei.

Elena KANIŠAUSKIENĖ
Eimučių bendruomenės pirmininkė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts