Edukacinis užsiėmimas apie Ebru meną 

Popietę į Kužių biblioteką rinkosi moterys, norinčios dalyvauti terapiniame-edukaciniame užsiėmime ,,Ebru menas – spalvų terapija“. Šis užsiėmimas tai viena iš veiklų, Kužių bibliotekos vykdomo projekto ,,Pasiryžk pokyčiams“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Šiaulių rajono savivaldybė.

Edukacinį renginį vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė. Pradėdama užsiėmimą edukatorė paminėjo, kad terapija spalvomis buvo žinoma jau senovės Egipte. Skirtingos spalvos skirtingai veikia ir žmogaus nervų sistemą: ramina arba – įaudrina. Spalvų terapija labiausiai gali padėti psichologinių ir smegenų veiklos sutrikimų turintiems žmonėms.

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus. Apie XVI amžių išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.

Tapyba ant vandens (ebru) išsiskiria tuo, kad ugdo pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, dėmesio lavinimą, motyvaciją. Kuriant ebru technika nereikia išskirtinių meninių gebėjimų – puikus rezultatas visada garantuotas, o piešinys kaskart išeina meniškas ir savaip gražus.

Už lango nuostabus ruduo su tiek daug šiltų spalvų ir šviesos, todėl ir susirinkusios į užsiėmimą šias spalvas liejo savo piešiniuose. Kurdamos moterys atsipalaidavo, mėgavosi bendravimu, džiaugėsi savo darbais ir net uždainavo…

Kūrybinių darbų paroda ,,Mano laimės spalvos“ bus eksponuojama Kužių bibliotekoje nuo iki lapkričio 17 dienos.

Nijolė VIKTORAVIČIENĖ

Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Prašo atpažinti

Lapkričio 28 d. 16.17 val. Šiauliuose, Pramonės g., iš prekybos centro UAB “Kesko Senukai Lithuania” vyriškis pavogė akumuliatorinį…