Drąsučiuose atidarytas „Šeimų laisvalaikio ir sporto centras“ 

   

Praėjusį penktadienį Drąsučių kultūros namuose duris atvėrė „Šeimų laisvalaikio ir sporto centras“, kurį kaimo bendruomenė, gavusi finansavimą, įsirengė savo jėgomis.

Atidarytas laisvalaikio centras

Šventė Drąsučių kultūros namų antrajame aukšte prasidėjo iškilminga centro atidarymo ceremonija. Rajono merui Antanui Bezarui ir rajono Kultūros centro direktorei Jovitai Lubienei perkirpus simbolinę juostelę, į atidarytą bendruomenės poilsio ir laisvalaikio salę sugužėjo Drąsučių kaimo bendruomenės nariai, svečiai.

Be rajono mero pasveikinti drąsutiškius atvyko rajono Savivaldybės Tarybos narys Martynas Rusteika, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė.

Šventę pradėjusi Drąsučių kaimo bendruomenės pirmininkė Skaidrė Atstopienė sakė, kad ne kiekviena bendruomenė gali pasigirti turinti šitiek darbščių ir energingų žmonių.

„Jų dėka įrengtos patalpos, kuriose bus galima ateiti, laisvalaikį leisti su šeimomis, pažaisti stalo tenisą, biliardą, pamėtyti į krepšį, pažiūrėti filmų. Pagal priemonę „Remti bendruomenes savivaldybėse“ gautų 800 eurų projekto įgyvendinimui neužteko, todėl bendruomenė pati ieškojo rėmėjų, dalį lėšų susirinko iš savo bendruomenės narių. Gyventojai mielai sutiko padėti – kas dažų davė, kas skiedinio, kas į talką ateidavo“, – susirinkusiems sakė S. Astopienė.

Bendruomenės pirmininkė padėkojo visiems prisidėjusiems prie darbų, o taip pat rėmėjams, kaimo gyventojams.

Buvo padėkota ir Kultūros centro direktorei J. Lubienei, kad jos vadovaujama įstaiga suteikė patalpas ir dar skyrė 600 eurų elektros instaliacijai sutvarkyti.

„Direktore, jūs atidžiai apžiūrėkite savo patalpas, nes kitą kartą galite jų ir neatpažinti, nes mūsų darbštuoliai jau ragina mane bandyti iš Kultūros centro paimti kabinetus priešais šią patalpą“, – juokavo bendruomenės pirmininkė.

Sveikinimai ir pažadai

„Malonu stovėti prieš Jus, sveikinti, pasidžiaugti nuveiktais darbais, kadangi tokie darbai vienija bendruomenę. Jaunimas, kuris prisidėjo įrengiant patalpas, tikrai jų negriaus, neardys, vertins tai kas padaryta. Dabar ateina naujas VVG projektų teikimo etapas – prie tų projektų, kurie turės išliekamąją vertę, savivaldybė visada prisidės“, – sakė rajono meras A. Bezaras.

Rajono meras drąsutiškiams žadėjo ištesėti savo pažadą ir padėti įrengti sporto žaidimų aikštelę bei rasti lėšų kiauram kultūros namų stogui sutvarkyti.

Jis aktyviausiems bendruomenė žmonėms įteikė po šiųmetį Lietuvos 100-mečiui skirtą sieninį kalendorių o bendruomenės jaunimui – stalo teniso raketes ir paprašė teniso varžybose neaplošti micaitiškių.

Rajono Tarybos narys Martynas Rusteika savo nuomonę pasakė dviem žodžiais: „Žiauriai gražu“.

Pasak Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos R. Baškienės padėjėjos Ados Grakauskienės, įrenginėdami šias patalpas žmonės dirbo dėl savęs, savo vaikų, o buvę Drąsučių kultūros namai pradeda keltis iš pelenų ir visa tai bendruomenės narių iniciatyva.

Drąsučiuose įsikūrusiu centru džiaugėsi ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė E. Mileikienė

Projekto vadovas Alfonsas Kazlauskas, pasidžiaugęs bendruomenės ir viso kaimo vieningumu, įteikė simbolinius raktus pagrindiniams statybininkams – Rolandui Jasnauskui ir Mariui Puzinui.

Pasak bendruomenės pirmininkės S. Astopienės, idėja įkurti Šeimų laisvalaikio ir sporto centrą kilo po to, kai bendruomenė įsigijo pulo stalą ir neturėjo kur jo pastatyti.

„Įrengti patalpas nebuvo sunku. Buvo tiek norinčių padirbėti. Mes dėkingi visiems, kurie gruodžio vakarus leido įrenginėdami šią salę. Dėkingi jaunimui, kuris prisijungė prie dirbančių tėvų ar draugų. Sunkiausia buvo su lėšomis, tačiau pagelbėjo kiekvienas bendruomenės narys, kiekvienas Drąsučių gyventojas, kuris neabejingas savo kaimo ateičiai. Ateityje bendruomenė planuoja įrengti treniruoklių salę“, – sakė S. Astopienė „Kuršėnų krašto žinioms“.

Svečius ir bendruomenės narius trankia liaudiška muzika linksmino kapela „Ringuva“, o šventė pasibaigė smagia kaimiška vakarone.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts