Drąsučių kaime parketlente užmušęs katiną vyras atliks arešto bausmę

Parketlente katiną užmušusiam Šiaulių rajono, Drąsučių kaimo (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija) gyventojui Aurelijui E. skirta 20 parų arešto bausmė. Kaltinamasis tvirtino mylintis gyvūnus, tačiau tąkart neišlaikę nervai. Baudžiamasis įsakymas priimtas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose.

Daužė parketlente

„Byloje nustatyta, kad kaltinamasis ne mažiau nei 5 kartų trenkė gyvūnui į įvairias kūno vietas, naudodamasis parketlente. Šie kaltinamojo veiksmai padarė daugybinius gyvūno kūno sužalojimus, dėl kurių gyvūnas žuvo. Teismo vertinimu, tokie kaltinamojo veiksmai yra žiaurus elgesys su gyvūnu“, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Donatas Dauginis. Anot teisėjo, kaltinamasis A. E. suprato savo veiksmų pobūdį, numatė dėl tokių jo veiksmų galinčius atsirasti pavojingus padarinius ir jų norėjo, todėl veikė tiesiogine tyčia.

Katinas žuvo

Nustatyta, jog kaltinamasis 2022 m. liepos 8 d. vėlai vakare savo namuose tyčia ne mažiau penkis kartus lenta sudavė rainam, beveisliui katinui į galvą ir kūną, padarydamas daugybinius galvos sužalojimus nuo kurių gyvūnas žuvo. Šie veiksmai įvertinti kaip nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1 dalyje, kaip žiaurus elgesys su gyvūnu.

Supyko už pridegtus namus

Vyras, apklausiamas ikiteisminio tyrimo pareigūnų, kaltu prisipažino ir gailėjosi. Kaltinamasis Aurelijus E. sakė, kad tądien vakare blaivus grįžo iš žvejybos į savo namus. Lauko virtuvėlės viduje pamatė ant palangės tupintį svetimą rainą katiną. Katinas buvo apdergęs virtuvėlės lovą, po lova, prišlapinęs ant grindų ir prie dujinės. Vyras norėjo katiną nustumti nuo palangės, bet šis kirtęs nagais jam per ranką. Dėl šios priežasties Aurelijus E. susinervino, pagriebė katiną už sprando ir išmetė per vartelius lauk.

Nesisekė išvaryti

Vyras aiškino, kad katinas niekur nėjo, šnypštė, todėl jis pasiėmė parketlentę ir vieną kartą trenkė jam per galvą. Apsvaigusį katiną nunešė prie kaimyno smėlio maišų. Kiek tiksliai gyvūnui sudavė smūgių, kaltinamasis sakė neprisimenantis, bet pripažino galėjęs iš tų nervų ir daugiau suduoti. Tai, kad nuo jo smūgių katinas žuvo, Aurelijus E. sako nežinojęs.

Su bausme sutiko iš anksto

Kaltinamasis neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu. Kadangi byla baigta priimant baudžiamąjį įsakymą, kaltinamasis prisipažino, A. E. paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Įsiteisėjo

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme ar jos dydžiu, kitomis sąlygomis, turėjo teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme, tačiau šia teise nepasinaudojo. Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo ir yra neskundžiamas.

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos Nijolės Damulės pateiktą informaciją

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts