Nusikaltimo vietoje palikta „vizitinė kortelė“ supaprastino įtariamojo paiešką

Nusikaltimo vietoje palikti įtariamojo asmens dokumentai – tai pretendavimas į žiopliausių nusikaltėlių titulą ar noras, atšalus orams, patekti į laisvės atėmimo vietą, kur tavo gyvenimu pasirūpina valstybė? Atsakymo į šį klausimą iš sulaikyto vagyste įtariamo vyro  Šiaulių miesto  ir rajono policijos komisariato pareigūnai taip ir neišgirdo.

Lapkričio 10-ąją Dainavos take gyvenantys šiauliečiai, grįžę į namus, rado išlaužtas  duris ir pasigedo nešiojamojo kompiuterio DELL, patalynės užvalkalo bei 250 eurų. Iš viso padaryta turtinė žala siekė 560 eurų.

Apžiūrėdami nusikaltimo vietą, Kriminalistinių tyrimų tarnybos pareigūnai, be įvairių nusikalstamos veikos pėdsakų, rado ir šių namų gyventojams  nepriklausančią kuprinę su įvairiais daiktais bei  vyro, gimusio 1968 m., asmens tapatybės kortelę ir  mobilųjį telefoną. Tai buvo savotiška vagystę įvykdžiusio asmens vizitinė kortelė, pagal kurią identifikuoti įtariamąjį buvo nesunku.

Tyrėjams šis asmuo  labai gerai pažįstamas. Jis daugybę kartų yra teistas už vagystes, sukčiavimą ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Paskutinį kartą prieš teismą jis stojo šių metų rugpjūtį dėl Šiauliuose padaryto viešosios tvarkos pažeidimo. Būdamas neblaivus  (2,01 prom.), jis kabinėjosi prie praeivių ir betono gabalu apgadino automobilio „Kia Rio“  stogą. Teismas už tai jam skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimą.

Tačiau vyras gyveno apribojimais savęs nevaržydamas ir spalio 17 d. buvo sulaikytas  su naminės degtinės buteliu. Jam buvo  pradėta administracinė teisena dėl neteisėto stiprių alkoholinių gėrimų įgijimo. Šiaulietis į policijos kvietimus administracinio proceso veiksmams atlikti nereagavo, tad lapkričio 11-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai patys nuvyko į jo gyvenamąją vietą ir atsivežė į komisariatą. Čia paaiškėjo, kad jo ieško dar ir vagystę iš   ir Dainavos take esančio gyvenamojo namo tiriantys tyrėjai. Įtariamasis buvo uždarytas į areštinę.

„Vizitinę kortelę“ nusikaltimo vietoje neseniai buvo palikęs ir  ne kartą už  vagystes bei kitus nusikaltimus Lietuvoje bei užsienyje teistas kitas šiaulietis. 46 metų vyras šių metų rugsėjo 12 d. Šiauliuose, Architektų g., esančioje parduotuvėje    pripurškė ašarinių dujų ir, sukėlęs sąmyšį tarp pirkėjų, sutrikdęs įprastinį parduotuvės darbą. Iki  atvykstant policijos pareigūnams, vyras spėjo  pasišalinti, tačiau  ant ledų šaldytuvo paliko savo   piniginę su asmens dokumentais  ir …  tablete, kuri įtariama esanti narkotinė. Taigi sulaikytajam buvo pareikšti ne tik įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts