Dovanų draugei – koronavirusas

Didėjant sergančiųjų „Covid 19” skaičiui, nesuvokiamas darosi neatsakingas žmonių elgesys. Žmonės, kuriems jau diagnozuota ši liga, lengvabūdiškai bendrauja su aplinkiniais, lankosi viešosiose vietose, platindami virusą. Tokių žmonių susivokimui tenka panaudoti baudžiamuosius teisinius instrumentus ir dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis  ligomis taisyklių pažeidimo pradėti ikiteisminius tyrimus.

Štai rugsėjo 24-ąją, prieš vidurdienį, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais tikrino COVID-19 sergančius asmenis, kuriems paskirta saviizoliacija. Nuvykus prie A. Povyliaus g. gyvenančio 24 metų vaikino gyvenamojo namo ir paskambinus jam telefonu, vaikinas neatsiliepė. Tuomet buvo nueita iki jo buto. Duris, kaip vėliau paaiškėjo, atidarė sergančiojo mama. Moteris paaiškino, kad jos sūnaus namuose nėra, jis anksti ryte išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pareigūnai ir vėl pabandė su vaikinu susisiekti telefonu, tačiau jis atsiliepti nesiteikė.

Kad serga COVID-19, vaikinas žinojo, kad jam privaloma saviizoliacija, jis medikų irgi buvo įspėtas. Todėl saviizoliacijos nesilaikymas traktuojamas kaip sąmoningas žmogaus žingsnis užkrėsti kitus pavojinga liga.  Tam, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, tačiau, nepaisant to, kelia pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga  užkrečiamąja liga, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Rugsėjo 23-iąją radviliškiečius sunerimti privertė neatsakingas 28 metų Jaramino gatvės gyventojos elgesys. Sergančioji COVID-19 buvo pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą. Patikrinus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenų bazėje, nurodytosios moters pavardė tikrai rasta tarp sergančiųjų. Telefonu susisiekę su radviliškiete, pareigūnai išgirdo, kad  ji buvo išėjusi į polikliniką, tačiau jos ten niekas nepriėmė, o šiuo metu ji esnti namuose. Moteriai buvo išaiškintos karantino nesilaikymo pasekmės ir rekomenduota  COVID-19 gydymo klausimais skambinti trumpuoju numeriu.

Kadangi radviliškietė nesilaikė privalomos saviizoliacijos, išvyko iš savo gyvenamosios vietos, vaikščiojo po  miestą, lankėsi viešosiose vietose, bendravo su žmonėmis, ji sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, jai taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

PO TO, KAI RAŠĖME    

Pirmąją vasaros dieną Kuršėnuose, Ventos gatvėje, valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga, pradėjo veikti naujas greičio radaras.  …