Dėmesio sulaukė moduliniai pastatai    

Šiaulių rajono savivaldybės administracija intensyviai ieško būdų, kaip išspręsti vaikų lopšeliuose-darželiuose vietų trūkumą kai kuriose seniūnijose. Sulaukta pasiūlymų iš modulinių patalpų nuomos firmos „Cramo Adapteo“, kuri nuomoja patalpas verslui ir viešajam sektoriui 15 valstybių Šiaurės regione, Baltijos šalyse ir Šiaurės Europoje.

Pažiūrėti, kaip modulinius korpusus naudoja mūsų kaimynai latviai, „Cramo Adapteo“ atstovas Jurijus Vasiljevas pakvietė apsilankyti dvejose mokyklose, kur tokios patalpos įrengtos ir sėkmingai funkcionuoja.

Šiaulių rajono savivaldybės delegacija – meras Antanas Bezaras, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, Turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Anicetas Vaišnoras apsilankė Pliavniekkalno mokykloje. 2010 metais prie esamo mokyklos pastato pastačius modulius buvo įrengtos patalpos dviems klasėms. Šis sprendimas pasiteisino jau pirmąją žiemą. Naujosios klasės buvo jaukios, šiltos ir patogios.

„Cramo Adapteo“ modulinių patalpų pardavimo vadybininkas J. Vasiljevas išsamiai papasakojo apie modulinių korpusų panaudojimo galimybes. Standartinio modulio ilgis yra 9 metrai, plotis 3 metrai, aukštis 2,7 metro. Techninės savybės atitinka A energetinę klasę. Jame yra atlikta išorinė ir vidaus apdaila, paklotos visos komunikacijos, sanitariniai mazgai.

Rajono delegacija pamatė, kad tokios modulinės patalpos labai praktiškos ir jose įrengtos klasės ir žaidimų kambariai niekuo nesiskiria nuo standartinių.

Latvijos tarptautinėje mokykloje Rygoje sumontuotos 225 kvadratinių metrų ploto modulinės patalpos, kuriose įrengtos papildomos klasės ir daiktų saugyklos. Perėjimas iš stacionaro į modulines patalpas pritaikytas ir neįgaliesiems. Modulinės patalpos atrodo erdvios, funkcionalios.

Rajono meras A. Bezaras gerai įvertino modulinių korpusų panaudojimo galimybes. Jo manymu, tokius korpusus sėkmingai būtų galima pritaikyti Ginkūnų ir Aukštelkės vaikų darželiuose. Jei firmos pasiūlyta kaina bus prieinama, bus galima tokius korpusus įrengti jau rugsėjo mėnesį.

Pasak mero, nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio buvo atidarytos vaikų darželių grupės Ginkūnų ir Pavenčių mokyklose, tačiau poreikis vaikų darželiams yra didelis ir ypač jis jaučiamas būtent Ginkūnuose ir Aukštelkėje.

Parengta pagal rajono Savivaldybės informaciją.
Zigmo RIPINSKIO nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts