Dėl smūgių pagaliu per galvą Toliočių kaime – laisvės apribojimas

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Šiaulių rajone, Toliočių kaime, jauni vaikinai santykius aiškinosi ne tik kumščiais, bet ir daužydamiesi lazda, dėl ko vienam iš jų buvo gana smarkiai prakirsta galva. Teismas sprendė klausimą dėl smūgius mediniu pagaliu sudavusio Augio P. baudžiamosios atsakomybės. Pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį ir skirta bausmė.

Pagalbą iškvietė nukentėjusiojo sesuo

2021 m. rugpjūčio 20 d., apie 23 valandą policiją iškvietė moteris. Paaiškėjo, kad tai – nukentėjusiojo sesuo. Ji pranešė, kad buvo sumušti du 20 ir 21 metų amžiaus vaikinai. Jiems buvo trenkta mediniu pagaliu. Pranešėja nurodė, kad vienam iš jų kraujuoja galva ir reikalinga greitoji medicinos pagalba. Nurodyta policijai atvykti prie geležinkelio pervažos.

Apie įvykio aplinkybes papasakojo nukentėjusysis

Policijai atvykus į nurodytą vieną, D. P. paaiškino, kad prieš 15 minučių jam lazda trenkė pažįstamas Augis P. Prieš tai įvyko žodinis konfliktas telefonu dėl asmeninių priežasčių. Nuo smūgio per galvą nukentėjusysis teigė praradęs sąmonę. Pasak jo, pagaliu trenkęs asmuo buvo ne vienas, tačiau kitas smūgių nesudavė. Iš įvykio vietos nukentėjusysis gavo bėgti. Kadangi vaikinas buvo sužalotas, nuspręsta iškviesti greitąją medicinos pagalbą.

Žaizda susiūta 8 dygsniais

Nukentėjusysis D. P. buvo pristatytas į Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo skyrių. Jam nustatytas nedidelis – 0,85 promilių – girtumas. Vaikinui buvo padarytos galvos kirstinės žaizdos. Viena iš jų susiūta 8 siūlėmis, uždėtas tvarstis. D. P. sveikata nebuvo drausta. Jam nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Konfliktavo dvi grupės jaunuolių

Pareiškus įtarimus, Augis P. kaltę pripažino. Jis nurodė, kad nukentėjusįjį D. P. pažįsta 2-3 metus, anksčiau buvo draugai. Vėliau vaikinai ėmė nebesutarti. Pasak Augio P., jam tą dieną D. P. ėmė skambinėti ir grasinti sumušti. Pasak nukentėjusiojo D. P., ginčas vyko dėl asmeninių priežasčių. Faktas tas, kad į santykių aiškinimąsi atvyko Augis P. su draugu, o D. P. taip pat buvo ne vienas. Pasak kaltinamojo, kadangi kartu su nukentėjusiuoju buvęs jo „švogeris“ ėmė mušti Augio P. draugą, tas irgi griebėsi veiksmų ir nusičiupo netoliese rastą apie 1 metro ilgio, pusės rankos storio, medinį pagalį. Gavęs smūgius, nukentėjusysis nuvirto į griovį, o po to atsikėlęs įšoko į privažiavusį automobilį ir spruko iš įvykio vietos. Augis P. su savo kompanionu išėjo namo.

Kaltininkas buvo nusiteikęs taikytis

Dėl padaryto nusikaltimo Augis P. labai gailėjosi ir sakė, jog supranta, kad pasielgė blogai. Jis teigė, kad suduodamas smūgius, buvo blaivus. Vaikinas yra dirbantis ir pažadėjo žalą atlyginti, jeigu nukentėjusysis pareikš civilinį ieškinį. Jis pažadėjo atlyginti žalą ir teritorinei ligonių kasai. Augis P. buvo išreiškęs norą su nukentėjusiuoju susitaikyti. Jis sumokėjo Šiaulių teritorinei ligonių kasai sumokėjo 107,23 Eur už nukentėjusiajam sutiektas medicinos paslaugas.

Pasak įvykio liudytojo, smūgius patyrė ir jis

Įvykio vietoje buvęs liudytojas papasakojo, kad atvyko su nukentėjusiuoju D. P. pasikalbėti ir išsiaiškinti santykių su jo pažįstamu Augiu P. Iš karto juos užpuolė grupė nepažįstamų vyriškių, iš kurių atpažino tik vieną, nes jis labai aukštas – tai buvo Augis P. Kiek tiksliai buvo užpuolikų, jis neprisiminė, jų išvaizdos neįsidėmėjo ir atpažinti negalėtų. Vienas jaunuolių sudavė šiam liudytojui kumščiu į veidą, tačiau dėl to šis žmogus pretenzijų nereiškė, į medikus nesikreipė.

Skirtas laisvės apribojimas

Augis P. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį ir jam skirta 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Paskirti įpareigojimai dalyvauti elgesio pataisos programoje; per visą bausmės atlikimo laiką dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje; nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (taip pat ir alkoholio). Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba. Pažeidus šiuos įpareigojimus, nuteistajam grėstų bausmės pakeitimas į griežtesnę. Teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo paskirta bausmė, nėra įsiteisėjęs.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts