Dėl pomėgio važinėtis svetimais automobiliais jaunuoliai prarado laisvę

Lapkritį Radviliškio rajone ir netoliese esančiame Kairių miestelyje, kuris yra jau  Šiaulių rajono teritorijoje, prasidėjo keisti dalykai – tai ankstų rytą  nubudęs žmogus savo darže randa svetimą automobilį, tai randa savo automobilį su  pririštu svetimu tempimo lynu ir išpurvintu salonu, tai iš viso  automobilio neberanda.

Lapkričio 9-osios pavakary Radviliškio rajono Linkaičių kaimo gyventojas, atėjęs prie daugiabučio namo palikto savo automobilio OPEL MERIVA, pamatė, kad tiek jo išorė, tiek vidus – purvini, po  galiniu bamperiu esančioje  kilpoje – pririštas svetimas tempimo lynas, automobilio salone pasigedo po kilimėliu laikytos piniginės su vairuotojo pažymėjimu bei  transporto priemonės dokumentais. Prieš tris dienas automobilį jis paliko tvarkingą, tik neužrakintą, nes buvo pametęs raktelius, o dabar rado aplipusią purvais. Kilo įtarimas, jog, šeimininkui nežinant, kažkas OPEL MERIVA buvo „išsinuomojęs“. Pradėję tyrimą, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai  jau kitą dieną sulaukė dar vieno to paties  automobilio savininko pranešimo apie tebesitęsiančias keistenybes – lapkričio 10-ąją atėjęs prie  automobilio, jame   rado  padėtą dingusiąją piniginę su dokumentais.

Policijos pareigūnams demaskuoti paslaptingąjį Linkaičių kaimo reiškinį padėjo vaizdo kameros. Paaiškėjo, kad  neužrakintu automobiliu susigundė 18-metis Radviliškio rajono gyventojas, kuris policijos pareigūnams gerai pažįstamas jau nuo 15 metų. Jaunuolis – šešis kartus teistas už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus, po paskutinės bausmės iš  Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų lygtinai buvo paleistas šių metų liepą. Tačiau  netrukus jis vėl pateko į policijos pareigūnų akiratį – nuo rugsėjo mėn. jam buvo pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai dėl dviejų vagysčių ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Kadangi šįkart ir automobilis, ir dokumentai buvo grąžinti savininkui, tai jaunuoliui   nuo ikiteisminio tyrimo   pavyko išsisukti. Tačiau po trijų dienų  jam buvo pradėti  net du ikiteisminiai tyrimai dėl jo padarytų naujų vagysčių. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jas jaunuolis vykdė kartu su 19-mečiu draugeliu, gyvenančiu taip pat Radviliškio rajone. Pastarasis  teisėsaugai dėl savo nusikalstamos biografijos irgi žinomas, po paskutinės bausmės atlikimo iš  Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų  paleistas šių metų pavasarį.

Lapkričio 12-osios rytas buvo pilnas netikėtumų  vienam Šiaulių rajono ir  dviem Radviliškio rajono  gyventojams. Apie  7 val. atsikėlęs Šiaulių rajone esančio Kairių miestelio gyventojas neberado  kieme stovėjusio neužrakinto automobilio OPEL VECTRA, pagaminto 1998 metais.. Tik gavę pranešimą apie šios transporto priemonės vagystę, Šiaulių AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai sulaukė pranešimo iš Radviliškio r, Žilionių k., gyventojo, kad savo darže rado  nežinia kieno pamestą OPEL VECTRA. Paaiškėjo, kad tai – iš Kairių pavogtoji transporto priemonė.

Po valandos policijos budėtojai sulaukė žinios, kad Radviliškio r., Pavartyčių k., gyventojas savo kieme neberado 2001 metais pagaminto  VOLVO S60, kurį jis buvo palikęs taip pat neužrakintą. Pavogtasis automobilis buvo surastas apie 18 val. Šiaulių r., ties Kirbaičių k.

Radviliškio rajono policijos komsariato pareigūnams iš karto kilo įtarimas, kad čia gali būti to paties 18-mečio, kuris be leidimo pasinaudojo  Linkaičių kaimo gyventojo automobiliu OPEL MERIVA, darbas. Įtarimas pasitvirtino. Sulaikytas jaunuolis prisipažino, kad jis su draugeliu nutarė pavažiuoti iki Šiaulių, tad  Pavartyčių k. susirado kieme stovintį neužrakintą ir su rakteliais užvedimo spynelėje VOLVO S60 ir juo išvažiavo į gastroles, nors teisės vairuoti ir nėra įgijęs. Pakeliui jaunuolius prispyrė reikalas stabtelėti kelkraštyje, o po to automobilis nebeužsivedė. Palikę jį likimo valiai Šiaulių r., ties Kirbaičių k., vaikinai nupėdino iki Kairių ir čia, patikrinę kiemuose stovinčius automobilius, viename jų rado neužrakintą  OPEL VECTRA. Tad kelionę tęsė juo. 18-etis parvežė į namus savo 19-metį draugą, o pats pasuko link Šeduvos. Deja, kelionės baigti nepavyko, nes Radviliškio r., Žilionių k., užklimpo gyventojo darže. Tad ir šį  automobilį jaunuolis paliko likimo valiai.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šie vaikinai įtariami dar vieno automobilio vagyste. Spalio 5-osios vakare Šeduvos gyventojas pasigedo savo automobilio AUDI A3, kurį prie savo namų buvo palikęs taip pat neužrakintą su rakteliu užvedimo spynelėje. Po pusvalandžio automobilį pareigūnai  rado netoliese, įtariama, paliktą jau po pasivažinėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai sankcionavo abiejų jaunuolių suėmimą: 18-mečio – trims mėnesiams, 19-mečio – dviem. Taigi neseniai laisvę atgavusių jaunuolių vėl laukia nauji teismo nuosprendžiai.            

                       Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts