„Maišelis arbatžolėms laikyti“ pavadinimu buvo paskelbtas respublikinis ekologinis projektas, kurį sumanė ir įgyvendino Daugėlių lopšelis-darželis.
Siekta žinių įtvirtinimo
Nuostatus parengė ir organizavo šį projektą Daugėlių lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Aginskienė ir auklėtoja Rita Tilenienė. Šiuo projektu siekta įtvirtinti vaikų žinias apie vaistinguosius augalus, jų gydomąsias savybes, tinkamai laikyti, kad išliktų gydomosios savybės, plėtoti liaudies tradicijas etninėmis meno vertybėmis bei dalytis gerąja ekologinės veiklos organizavimo patirtimi.
Visą vasario mėnesį, lopšeliai-darželiai iš Marijampolės, Šiaulių miesto ir rajono, Kazlų Rūdos, Prienų, Švenčionių, Vilkaviškio, Jonavos rajonų, Vilniaus, Raseinių, Visagino, Tauragės, Klaipėdos, Šakių rajono Gelgaudiškio specialiojo ugdymo centro vaikučiai, pedagogės, tėveliai susitelkę gamino maišelius arbatžolėms laikyti (sukurta 654 maišeliai), organizavo renginius, pedagogės supažindino vaikus su arbatžolėmis, jų nauda žmogaus organizmui, aptarė kokiose vietose jos renkamos, veiklų metu rinko skaniausią arbatą, mokėsi gero elgesio prie stalo, atliko kvėpavimo pratimus, uostė, kalbėjo kaip vaistažoles tinkamai laikyti, kad neprarastų gydomųjų savybių ir kt.
Baigiamasis renginys
Pasibaigus projekto vykdymo laikui, Daugėlių lopšelio-darželio vaikučiai, pedagogės susirinko į renginį „Arbatžolių paslaptis“. Čia visų susirinkusių laukė įvairios paruoštos užduotėlės: pauosčius pasakyti kokia tai arbatžolė, kokia ekrane rodoma vaistažolė ir nuo kokių ligų ji gydo, dalyvauti estafetėse, kas greičiau iš vienos stiklinės, šaukšto pagalba, perpils arbatą į kitą stiklinę, kas greičiau išgers arbatą per šiaudelį ir pan. Buvo įdomu klausytis „Kiškučių“ grupės Neido močiutės pasakojimo, kaip ji renka įvairias žoleles, džiovina jas, o kai už lango žiema – geri šiltą arbatėlę su medumi, atrodo ir šaltis nebaisus.
Po to visi gėrė arbatėlę ir žiūrėjo filmuką, kaip gaminama natūrali arbata iš vaistažolių Švenčionių vaistažolių fabrike. Pažiūrėję filmuką žiūrėjome nuotraukas, kurias atsiuntė kitų įstaigų mokytojos iš visos respublikos. Nuotraukose atsiskleidė, kokie mes visi kūrybingi, kaip mokame gražiai dekoruoti, atrodo paprastą medžiaginį maišelį. Paėmus tokį maišelį, atrodo ir arbatėlė skanesnė, ir visos ligos kažkur pradingsta. Baigiantis renginiui lopšelio-darželio direktorė Aiva Gendvilienė padėkojo visiems dalyvavusiems, įteikė padėkas ir po mažą dovanėlę vitaminą C (citriną), palinkėjo visiems būti sveikiems ir nesirgti.
Ačiū visiems dalyvavusiems, tikimės, kad vykdant šį projektą įgijome daugiau žinių apie arbatžoles, jų naudą. Artėja pavasaris, prabunda gamta, o ji tarsi stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Pasiruoškime auginti, rinkti naujas žoleles, nes kur jas dėti jau turime.
Kristina AGINSKIENĖ
Rita TILENIENĖ