Darbai gėlynuose ir daržuose

Saulė vis labiau kaitina, o štai naktys, atrodo, negailės šalnų. Metas vis daugiau laiko praleisti lauke – gėlyno ir daržo terapija išvaiko snaudulį ir suteikia malonių emocijų rūpinantis būsimuoju derliumi.

Nuo ko pradėti balandžio darbus?

Balandžio mėnesio darbus reiktų pradėti nuo kambarinių gėlių persodinimo. Iš pradžių persodinkite tas gėles, kurios serga ar kurių šaknys nebetelpa vazonuose. Jauni augaliukai persodinami kasmet. Didesniuose induose augančioms gėlėms pakeiskite viršutinį žemės sluoksnį. Persodinę kambarinius augalus, galite keliauti į sodą, daržą – pasidairyti, kad nuspręstumėte, ką reikia nuveikti. O tokiu metu darbų išties daug.

Pradėkite purenti žemę žiedais džiuginančioms gėlėms, kad ilgiau žydėtų. Šiuo metu žydi svogūninės: tulpės, scylės, žydrės, snieguolės, taip pat raktažolės, našlaitės. Jos nebyliai kviečia aplink jas išravėti plotus, supurenti žemę.

Vėliau galima skubėti pagelbėti dekoratyviniams medžiams ir krūmams, kurių nenugenėjote kovo mėnesį. Tik susiruošusiųjų žydėti genėti nereikia (pvz., forsitijų). Tai darykite tik baigus žydėti. Pašalinkite ištįsusias, silpnas šakeles.

Jei nesate sudarę sodinimo plano, padarykite tai dabar. Atkreipkite dėmesį į sėjomainą.

Reikia tręšti daugiametes ir svogūnines gėles. Tik prieš tręšimą išravėkite ir supurenkite žemę aplink augalus.

Dirvai pradžiuvus, orams sušilus, tiesiai į dirvą galima sėti vienmetes gėles: laibenius, kiškio ašarėles, nasturtes, dekoratyvinius miežius, serenčius. Šios gėlės nebijo šalnų.

Mėnesio pabaigoje sodinkite montbretes, acidanteras, kardelius, galtonijas.

Į gėlynus sodinkite dvimetes, daugiametes gėles.

Balkonų lovelius puoškite žydinčiomis našlaitėmis, saulutėmis, neužmirštuolėmis. Vėliau jas pakeis petunijos, surfinijos, pelargonijos, kiškiakopūsčiai.

Nepamirškite šiltnamio ir daržo

Kai gėlynas sutvarkytas, keliaukime į šiltnamį. Tikriausiai per žiemą esate sukaupę daugybę sėklų pakuočių. Gal bus ir naujų, nežinomų augalų. Tuo tik smagiau, tačiau atsakomybė didesnė.

Paruoškite dirvą sėjai. Pagerinkite žemę kompostu, perpuvusiu mėšlu ar durpėmis. Perkaskite, padarykite griovelius. Jei neturite mėšlo ar komposto, į griovelius galite pilti durpių, perkaupti kauptuku ir paliejus sėti vienmetes gėles: kvapiuosius žirnelius, kermėką, žydrūną.

Iki balandžio vidurio pasėkite vėlyvuosius kopūstus.

Patręškite rūgštynes, rabarbarus.

Balandžio pradžioje į indelius sėkite agurkus, kurie augs šiltnamyje.

Balandžio pabaigoje sėkite tuos agurkus, kurie noks lauke.

Pagal spaudą

Asociatyvi nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts