Dalino kalėdinį dosnumą   

Kalėdiniu laikotarpiu mūsų širdys plačiai atsiveria gerumui ir atjautai. Geri darbai sušildo sielas ir padeda labiau suprasti tikrąją Kalėdų šventės esmę.

Aplankyti rajone vargingose šeimose augantys vaikai

Pradėjus šurmuliuoti kalėdinei nuotaikai, dar lapkričio mėnesio pabaigoje, Šiaulių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvas pareiškė norą vėl dalyvauti grupelės šiauliečių savanorių vykdomoje Gerumo akcijoje. Žinia apie norą prisijungti prie Gerumo darbų pradžiugino ir sujaudino.

Gruodžio mėnesį tradiciškai aplankytos Gerumo akcijos dalyviams jau pažįstamos Šiaulių rajone sunkiai gyvenančias daugiavaikės šeimos. Taip pat buvo kreiptasi į Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją darbui su riziką patyrusiomis šeimomis Zinaidą Baltramaitienę ir sužinota apie Šiaulių kaimiškosios seniūnijos vaikų, gyvenančių skurdžiose šeimose, troškimus.

Vargingose šeimose augančių vaikų svajonės labai žemiškos – žieminiai drabužėliai, avalynė, čiužiniai, lovos, patalynė, žaislai, saldumynai, vaisiai. Tai – dovanos, kurios palengvina buitį, nuspalvina kasdienybę, pradžiugina širdis. Geros valios žmonių dėka surinktos gausios dovanos pasiekė 10-tyje šeimų augančius 23 vaikus. O Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvas Pakapėje gyvenančiai daugiavaikei šeimai padovanojo pačią laukiamiausią dovaną – sofą-lovą.

Truputis Gerumo veiklos istorijos

Pirmoji savanoriška Gerumo akcija įvyko per 2009-ųjų Kalėdas tuometinėje „Lietuvos dujų“ bendrovėje ir tapo kasmetine tradicija. Kolektyvas asmeninėmis lėšomis dovanojo Gerumą dėl netekčių ir kitų priežasčių vargingai gyvenančioms šeimoms. Kalėdinė Gerumo tradicija tęsėsi 7-rius metus iš eilės, kol gyvavo bendrovė.

Nuo 2009 metų kalėdiniu laikotarpiu dujininkai bendravo su Šiaulių socialinės priežiūros socialinės rizikos šeimoms tarnyba ir dešimtis skurstančių šeimų, auginančių vaikus, aprūpino naujais baldais, buitine technika, reikalingiausiais namų apyvokos daiktais. Tais pačiais metais draugystė prasidėjo ir su Šiaulių vaikų globos namais „Šaltinis“. Su dovanomis buvo lankomasi vaikų organizuojamose kalėdinėse šventėse, globos namų auklėtiniai buvo kviečiami į miesto renginius. Atsidėkodami už gerumą, šaltiniečiai rengė Padėkos koncertus, mažųjų draugų piešiniai ilgą laiką puošė dujininkų administracinio pastato koridorius.

Gerumas neturi ribų

Nuo 2012 metų šilta draugystė tęsėsi su gausia našlaičių šeima, gyvenančia Šiaulių rajone, kurioje vyresnioji sesuo atsakingai ugdė savo jaunesniuosius broliukus ir sesutes. Su didžiuliu malonumu šiai pavyzdinei vaikų šeimai buvo padovanoti įvairūs baldai, dujinė viryklė, dveji regą koreguojantys akiniai ir kt.

Žinodami apie sunkią kaimo vaikų padėtį, nuo 2014 metų geradariai ėmė lankyti Šiaulių kaimiškosios seniūnijos vaikus, augančius socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose, pildė jų kalėdinius norus ir svajones. Dovanojo ne tik tai, apie ką vaikai svajojo (žaislinės mašinėlės su valdymo pulteliais, palapinės, žvejybos reikmenys ir kt.), bet ir šaldytuvą, skalbimo mašinas, dujines virykles, grindų dangą, spintas, lovas, pagalves, antklodes, patalynę, kompiuterį, mobiliuosius telefonus, knygas, saldumynus, vaisius, vaikiškus drabužius ir t. t.

Dažna naujai aplankyta šeima klausia: „Iš kokios jūs organizacijos?“

Tenka atsidusti ir ilgokai aiškinti, kas tie geradariai.

2016 metų pradžioje iširo dujų bendrovė, tačiau Gerumo veikla nenutrūko ir kalėdiniu laikotarpiu labdaringiems darbams jau būrėsi tradicijos nenorintys nutraukti buvę dujininkai, draugai, nauji kolegos, šeimų nariai.

Per 2018-ųjų Kalėdas įvyko 10-oji Gerumo akcija. Jau trečius metus joje dalyvauja jaunas Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvas. Džiaugiamės, kad geri darbai vienija vis daugiau bendraminčių, kad Gerumas įgauna naują statusą – tampa savanorių arba tiesiog Gerų Žmonių Sambūriu.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Gipoldui Karkleliui už suteiktą transportą ir galimybę dovanas nugabenti pakapiškių šeimai, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvui – už padovanotą naują sofą-lovą, Ūkio ir transporto skyriaus vairuotojui Ričardui Višniauskui – už nuoširdžią pagalbą.

Ačiū kolegoms, draugams ir visiems prisidėjusiems prie 2018-ųjų Gerumo gausiomis ir vertingomis dovanomis!

Sėkime gerumą – meilės vaisiai visada paliečia visų mūsų gyvenimus!

Jolita DONĖLIENĖ

Gerumo akcijų organizatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts