Bendras psichologės ir moksleivės darbas – knyga

Kuršėnų meno mokyklą pasiekė ką tik pasirodžiusi, dažais kvepianti nuostabi psichologės psichoterapeutės Donatos Grakauskaitės-Šličienės parengta knyga „39 dovanos“.

Tai didžiulis ir kruopštus autorės, Šiaulių rajono kultūros skyriaus ir Kuršėnų meno mokyklos bendras gražus darbas, nes šios knygos viršelio ir puikių iliustracijų autorė Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybės absolventė Rasa Griciūtė ir tai pirmoji knyga, kurią apipavidalino mokinė. Džiugu, jog knygos autorė ieškojo netradicinio sprendimo, patikėjo įgyvendinti mokytojų Dalios Jokubauskienės ir Indiros Zebčiukienės mokinei pasirinkusiai šį projektą, kaip baigiamąjį diplominį darbą. Tekstą koregavo Raimonda Rumbinaitė, maketavo Sigita Dobiliauskaitė.

Norite tikėkite, norite ne…. bet kartais viskas susiklosto taip, kad kitaip ir būti negali.

Pasak autorės, kažkada teko girdėti pasakojimą, kad kūdikėlio siela keletą metų sklando šalia savo būsimų tėvų.

„Jiems apie save pasakoja tėvų sapnuose. Taip nutiko ir su šia knyga. Idėja apie knygą sklandė jau keletą metų. Kartais sapnuodavo, kartais svajodavo… Svajonė buvo kaip spalvotas ir šiltas miražas, kurį išsitraukdavo kaip vilties spindulį iš ąžuolinės kantrybe apkaustytos skrynios. Kasdienybė sukosi, o kelio ženklai vis dažniau nukreipdavo į biblioterapijos pasaulį. Pirmasis žingsnis šiuo keliu buvo 2007 metų žiemą, kai teko galimybė sudalyvauti biblioterapijos mokymuose, kuriuose jaučiausi gavus įrankį pasiekti skaudančią žmogaus širdį“, – sakė Donata Grakauskaitė-Šličienė.

Kasdieniniame darbe autorė vis dažniau matė, kaip žmonės desperatiškai ieško savipagalbos būdų, kaip noras pažinti save suskaldo kompleksų ir surambėjusių žaizdų uolas. Matė eilėraščio, patarlės, pasakojimo daromą poveikį sveikimo procese. Kaupė žinias, kūrinius. Stebėjo žmonių akis ir jausmus, pastebėjo, kas ypač jautriai paveikia žmogų. Didėjantis kūrinių aplankalas su priekaištu primindavo apie savo norą paliesti jautriausias žmogaus sielos stygas…. ir vieną dieną atėjo ta mintis, kad jau laikas. Jau laikas mėlynam segtuvui pasiekti kiekvieno norinčio pažinti save rankas, gydyti jautriausias sielos žaizdas, padėti kiekvienam eiti savo autentiškumo keliu.

„Šią knygą galima skaityti dvejopai. Galima pasiimti ir burtis, atsiversti puslapį, kuris pats pasakys kuriuo keliu jums eiti. Galima ir nuosekliai imti ir skaityti kas savaitę po vieną skyrelį. Tai tarsi kassavaitinė psichoterapija. Skirkite kiekvieną savaitę, tuo pačiu laiku valandą laiko asmeninei biblioterapijai. Ši knyga tai tarsi abonementas į savęs pažinimo pasaulį“, – sako autorė.

Pasak jos, ši knyga taip pat ir metodinė knyga, darbo instrumentas pedagogams, socialiniams darbuotojams, užimtumo specialistams, bibliotekininkams.

Ramūnas SNARSKIS

Ramūno SNARSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts