Atnaujinta Pavenčių krepšinio aikštelės danga

Rugsėjo 4 d. Kuršėnų Pavenčių bendruomenė kvietė visus į atnaujintos krepšinio aikštelės atidarymą.

Bendruomenė vykdo projektą „Pavenčiuose sportuoti gera“, kurio tikslas – Pavenčių krepšinio aikštelės ir  aplinkos atnaujinimas. Projekto vertė 9600 Eur. Jį dalinai finansavo Šiaulių rajono savivaldybė, sporto klubas „Kristalas“, verslo įmonės, reikšmingą finansinę paramos dalį sudaro gyventojų skirtos lėšos.

Pavenčių bendruomenė organizavo talkas ir savo pastangomis parengė aikštelę dangos klojimui bei sutvarkė prieigą prie aikštelės. Rangovas UAB „Sportinės dangos“ seną ir suskilinėjusią  asfalto dangą padengė šiuolaikiška ir daug saugesne sportavimui gumine.

Pavenčių krepšinio aikštelė Pavenčių bendruomenei ir kuršėniškiams buvo ir yra labai svarbi sporto ir laisvalaikio praleidimo vieta. Čia nuolat sportuoja ir bendrauja vaikai, jaunimas, treniruojasi sporto klubų krepšininkai, laisvalaikį leidžia Kuršėnų kūrybos namų mokiniai, judėjimo įgūdžius tobulina netoliese įsikūrusio „Dienos centro“ lankytojai.

Pavenčių krepšinio aikštelėje sporto klubo „Kristalas“ dėka organizuojami 3×3 profesionalių ir mėgėjų krepšinio komandų  turnyrai.  Aikštelė įrengta šalia parko, kuriame bendruomenės iniciatyva įrengti ir lauko treniruokliai. Bendruomenė tiki, kad atnaujinta ir atvira visuomenei aikštelė ir kitos įrengtos sveikatinimosi erdvės tarnaus ilgai, nes įtraukiant gyventojus į veiklas,  didėja motyvacija atsakingai naudoti inventorių bei sudrausminti piktavalius. Tačiau projektas dar lieka atviras finansinei paramai, nes vykdomi finansiniai atsiskaitymai su rangovais už darbus, planuojama ir toliau organizuoti aikštelės aplinkos tvarkymo darbus.

Ypač rekonstrukcijos reikia prie aikštelės  drėgmės ir puvinio paveiktiems suoliukams. 

Krepšinio aikštelės atidarymo proga buvo surengtas 3X3 krepšinio turnyras, kuriame aikštelės dangą ir krepšinio lankus išbandė legendiniai „Šiaulių“ krepšinio klubo ir nacionalinės rinktinės krepšininkai Donatas Slanina ir Mindaugas Žukauskas.

Susirinkusius pasveikino Seimo narė Rima Baškienė ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, kurie Pavenčių bendruomenei įteikė krepšinio kamuolių. Meras Antanas Bezaras patikino, kad savivaldybė remia ir rems tokius projektus, kurie turi išliekamąją vertę.

Bendruomenė šiuo metu įgyvendina ir dar vieną projektą – „Sveikatinimosi erdvių Pavenčiuose gerinimas“, kurio tikslas – gerinti bendruomenės teritorijoje gyventojų sveikatinimuisi skirtą infrastruktūrą, stiprinti bendruomenės narių sutelktumą vykdant gyventojų užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinančias veiklas. Projektas finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis (Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir kitų juridinių bei fizinių asmenų finansavimas). Projekto vertė 700 Eur. Bendruomenė planuoja baigti šalia krepšinio aikštelės pradėtus Petankės žaidimo įrengimo darbus, kuri atitiks kvalifikacinius sporto reikalavimus ir bus tinkama rengti Petankės sporto varžybas.

Tikime, kad šiuolaikiška sporto infrastruktūra ir estetiškai sutvarkyta aplinka reikšmingai pridės motyvuojant gyventojus aktyviau leisti laisvalaikį, dažniau būti gryname ore bei didins Kuršėnų miesto patrauklumą.

Ilona Kerienė

Zigmas Ripinskis

Zigmo Ripinskio nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kovo 8 d. Šiauliuose, Aido…