Baltijos kelyje kviečiami būti dalyviais, o ne žiūrovais 


Rugpjūčio 23 dieną Šiaulių rajono savivaldybė organizuoja ir kviečia Šiaulių rajono žmones dalyvauti Baltijos kelio 30-mečiui skirtuose renginiuose „Rugpjūčio 23-ąją susikibkime į Baltijos kelią!“. Šiaulių rajono žmonės kviečiami susikibti rankomis Vilniuje, Paįstryje, Kuršėnuose ir visose rajono seniūnijose.

Kviečiami būti istorinio įvykio dalyviais

Į Vilnių ir Paįstrį iki rugpjūčio 19 dienos užsiregistravusius Savivaldybės svetainėje skelbiamoje specialioje anketoje arba tinklapyje, socialinio tinklo Facebook paskyroje nurodytais telefonais ar elektroniniais laiškais, nuveš Savivaldybės išnuomoti autobusai. Taip pat Savivaldybė pasirūpins ir vėliavomis, tautine atributika, kad rajono žmonės galėtų būti šio svarbaus Lietuvos istorijai įvykio dalyviais.

Šiaulių rajono savivaldybės idėja – kad šiame istoriniame įvykyje, kaip ir prieš 30 metų, žmonės būtų  dalyviais, o ne žiūrovais.

Šiaulių rajono savivaldybė jau atsiliepė ir užsiregistravo į Lietuvių etninės kultūros draugijos organizuojamą Gyvosios grandinės akciją Vilniuje „Baltijos kelias 30“, kurios metu lygiai 18 valandą apie 10 000 žmonių susikibs rankomis į Gyvąją grandinę, kuris nusidrieks nuo Gedimino Pilies Bokšto iki Ukmergės plento. Šiaulių rajonui šioje Gyvojoje grandinėje bus išskirta atkarpa, į kurią ir kviečiami susikibti atvykusieji Savivaldybės išnuomotais autobusais bei iš Šiaulių rajono kilę ir Vilniuje, kituose šalies miestuose gyvenantys, besimokantys ar tuo metu Vilniuje viešintys Šiaulių rajono žmonės.

Į Vilniuje vykstantį Baltijos kelio minėjimą ir ten organizuojamą Gyvąją grandinę Savivaldybės išnuomotas autobusas išvyks iš Kuršėnų L. Ivinskio aikštės lygiai 13 valandą. Važiuojantys į Vilnių savo transportu kviečiami jau vietoje prisijungti prie Šiaulių rajono žmonių.

Vyks į Paįstrį

Dar viena kryptis Šiaulių rajono žmones pakvies minėti Baltijos kelio sukakties istorinėje Šiaulių rajonui Baltijos kelio atkarpoje ties Paįstriu, prie kelio Pakruojis-Pasvalys. Būtent šioje atkarpoje Šiaulių rajono žmonės prieš 30 metų, 1989 metų rugpjūčio 23-ąją dieną, susikibo į Baltijos kelią, sujungusį trijų Baltijos valstybių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną.

Savivaldybės išnuomoti autobusai į Paįstrį pajudės lygiai 15 valandą taip pat iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštės.

Paįstryje iš Šiaulių rajono atvykusieji bus pasitikti ir dalyvaus Piniavoje vietos bendruomenės ir Paįstrio kultūros namų organizuojamame renginyje, kuriame taip pat lygiai 18 valandą visi susikibs į Gyvąją grandinę. Šį akcija bus fiksuojama iš drono.

Paminėjimas rajone

Rugpjūčio 23-ąją Baltijos kelio 30-metis bus minimas ir Kuršėnuose. 9 valandą bus aukojamos šv. Mišios Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, po to – minėjimas prie Rezistentų paminklo. O 18 valandą Lauryno Ivinskio aikštėje – įspūdinga susikabinimo rankomis pilietinė akcija „Laisvė mūsų delnuose“ su vėliavomis, tautine atributika, po akcijos L. Ivinskio aikštėje – muzikos grupės „Tykiai“ ir populiariosios muzikos atlikėjo Tado Juodsnukio koncertas.

Baltijos kelio minėjimai vyks ir seniūnijose, kur lygiai 18 valandą bus pakviesti susikibti rankomis į Gyvąją grandinę skambant įžymiajai dainai „Bunda jau Baltija“. Žmonės kviečiami susiburti jaukiausiose miestelių vietose, pabendrauti prie arbatos puodelio.

Šiaulių rajono savivaldybė pasirūpins valstybės, rajono vėliavomis, taip pat tautine atributika, užrašais ant autobusų, o, turintys galimybę pasiimti savo vėliavas, kviečiami būtinai tai padaryti. Pagrindiniai Baltijos kelio simboliai prieš 30 metų – vėliavos, kardelių puokštės, žvakelės, perrištos juodais kaspinais minint Juodojo kaspino dieną, prisimenant Robentropo-Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę. Taip pat Baltijos kelyje žmonės rankose laikė radijo imtuvus, kurie tuo metu buvo pagrindinė ryšio priemonė, sugebėjusi koordinuoti gyvąją 2,5 milijono žmonių grandinę, nusidriekusią beveik 650 kilometrų nuo Lietuvos per Latviją iki Estijos ir sujungusių trijų Baltijos šalių sostines. Taip pat svarbūs galėtų būti užrašai miestų ir miestelių, iš kurių gyventojai dalyvaus Baltijos kelio minėjimo renginiuose.

Kviečiami įamžinti akimirkas

Taip pat gyventojai kviečiami nepamiršti šių istorinių Baltijos kelio akimirkų įamžinti nuotraukose – jos taps svarbia istorine medžiaga, taip, kaip ir nuotraukos, darytos prieš 30 metų, – jos šiandien turi neįkainojamą vertę. Šiaulių rajono žmones prieš 30 metų Paįstryje fotografavo žurnalistas, metraštininkas Algimantas Puodžiūnas. Jo užfiksuoti kadrai su Šiaulių rajono žmonėmis, susikabinusiais rankomis į bundančioje Lietuvoje dabar  turi reikšmingą istorinę vertę.

REGISTRACIJOS BŪDAI

Įvedus ir paspaudus nuorodą:

elektroniniu paštu:  vitolda.dovidauskiene@siauliuraj.lt; bitienerolanda@gmail.com

arba telefonais +370 41 52 36 95, mob. +370 614 60 549

Rita ŽADEIKYTĖ
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja

Total
0
Dalinasi
Related Posts