Autobusų stotis keleivius pasitinka užrakintomis durimis       

Kuršėniškiai bei miesto svečiai, besinaudojantys viešuoju keleiviniu transportu, nepatenkinti Kuršėnų autobusų stoties darbo laiku savaitgalį. Tačiau stotį valdančio UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ vadovai atkerta, jog autobusų stotis taip dirba jau senokai ir jokių problemų nemato.

 

Priversti šalti lauke

Į redakciją paskambinusi Pavenčiuose gyvenanti moteris pasiguodė, kad šaltą ir vėjuotą vasario savaitgalį su dviem mažais vaikais buvo priversta autobuso laukti perone, o ne atnaujintoje stotyje.

„Vieną vasario mėnesio šeštadienio popietę išsiruošėme pasisvečiuoti pas gimines Kėdainių rajone. Kuršėnų miesto autobusu atvykome į autobusų stotį. Ten buvome prieš pusę penkių vakaro. Paaiškėjo, jog autobusas į Kauną važiuos tik penkios minutės po penkių.  Daugiau nei pusvalandį autobuso teko laukti stoties perone, pučiant stipriam vėjui ir krintant šlapdribai, nes autobusų stoties pastatas buvo uždarytas. Keleivių laukimo salė buvo užrakinta, o ant durų puikavosi užrašas, kad šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis dirbama nuo 7.00 iki 16.00. Toks pat užrašas puikavosi ir ant dispečerinės durų. Nuo šlapdribos kažkiek pasislėpti galėjai po atsikišusiu stogu, tačiau nuo vėjo niekur nepasislėpsi. Kodėl Kuršėnų autobusų stotyje taip negerbiami keleiviai. Nejau sunku perone pastatyti pavėsinę, kuri saugotų keleivius nuo vėjo ir kietaus.  Stoties pastatas atnaujintas, tačiau tvarka liko nepakitusi“, – guodėsi ir piktinosi moteris.

Pasak paventiškės, viena jos pažįstama pasakojo, kad su mažais vaikais buvo išvaryta iš laukimo salės, nes darbuotoja norėjo užrakinti duris, kadangi stoties darbo laikas jau baigėsi.

„Kam reikėjo pertvarkyti stoties pastatą, keleivių laukimo salę, jei negalima ja pasinaudoti. Žmonės autobusais važiuoja ne tik darbo dienomis ir dieną, bet ir vakarais bei savaitgaliais ar per šventes“, – piktinosi moteris.

Sulaukta ir dar keletos gyventojų, kurie piktinosi tokia tvarka Kuršėnų autobusų stotyje, skambučių. Žmonės buvo nepatenkinti, kad autobuso šaltokais vakarais teko laukti ne laukimo salėje, o perone, kur nebuvo vietos pasislėpti nuo per drabužius košiančio vėjo.

Trūksta lėšų

UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktorius Vidmantas Šulčius redakcijai aiškino, kad autobusų stotis savaitgaliais dirba taip pat, kaip ir iki renovacijos.

„Išlaikyti daugiau dirbančių darbuotojų autobusų stotyje neturime finansinių išteklių. Pagal slenkantį grafiką dabar ten dirba trys darbuotojos, papildomai pinigų niekas neskiria. Ir anksčiau stotis savaitgaliais dirbo iki 16 valandos. Taip dirba ir dabar. Jei paliktume laukimo salę atrakintą, o darbuotojo nebūtų, tai neaišku kokią ją po to rastume. Gyventojai turėtų prisiminti, kokia laukimo salė buvo anksčiau. Patalpos dažnai būdavo prišnerkštos, čia net kai kas atlikdavo gamtinius reikalus, o dabar vaizdas visai kitoks“, – teigė direktorius.

Paklaustas, ar nėra galimybės perone įrengti pavėsinę, kurioje nuo lietaus ar vėjo galėtų pasislėpti autobusų laukiantys žmonės, V. Šulčius teigė, jog įmonė tam lėšų neturi, nors tai būtų išeitis.

„Mes prašėme rajono Savivaldybės biudžete numatyti kėšų autobusų stoties perono sutvarkymui, tačiau pinigų biudžete taip ir nebuvo skirta“, – sakė direktorius.

Pokalbio metu jis užsiminė, jog mažesnių autobusų stočių darbo laikas panašus, kaip Kuršėnų autobusų stoties.

Problemą bandys spręsti

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog apie tai girdi pirmą kartą.

„Dėl Kuršėnų autobusų stoties darbo laiko gyventojai į Savivaldybę nesikreipė. Dėl šios problemos į Savivaldybę nesikreipė ir įmonės vadovas. Jeigu žmonės pageidauja, kad stotis dirbtų ilgiau, tai šią problemą bandysim spręsti. Artimiausiomis dienomis tai apsvarstysim Kuršėnų autobusų parko valdybos posėdyje“, – tvirtino G. Karklelis.

Administracijos direktorius teigė, jog autobusų stoties perono tvarkymo darbai tikrai bus vykdomi, o jų finansavimo šaltinio ieškoma ir tikrai bus rasta.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts