Atsisveikinimas su Erasmus+ projektu Zagrebe 


Gegužės 7-9 dienomis įvyko paskutinis baigiamasis tarptautinio „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Listen, Talk, Spell, Act“ partnerių susitikimas projekto koordinatorių darželyje „Medveščak“ Kroatijos sostinėje Zagrebe.

Susitiko Zagrebe

Susitikime partneriai iš Lietuvos (Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“), Kroatijos, Italijos, Turkijos ir Slovėnijos pristatė palyginamąją ugdytinių, tėvų ir pedagogų anketinės apklausos apie skaitymo įpročius analizę, pateikė išvadas, pasidžiaugė nuveiktais darbais, įgyvendintomis veiklomis, sėkmėmis. Susirinkusieji diskutavo apie projekto rezultatus, veiklos produktus bei projekto viešinimą. Projekto koordinatoriai pristatė vieną projekto viešinimo pavyzdžių – projekto įgyvendinimo veiklų ir ugdytinių darbų parodą Zagrebo Augusto Cesarec bibliotekoje.

Pažintis su darželiu

Susitikimo dalyviai susipažino su Zagrebo darželiu „Medveščak“, kurį lanko vaikai nuo 6 mėnesių iki 7 metų. Apžiūrėti trys atskiri darželio filialai. Viename jų įsikūrę ankstyvojo amžiaus (nuo 6 mėn. iki 2 metų) ugdytiniai. Jame yra trys grupės: mažyliams nuo 6 mėnesių iki 9 mėnesių, antra grupė – ugdytiniams nuo 9 mėnesių iki12 mėnesių ir trečia grupė – nuo vienerių iki 2 metų amžiaus vaikams. Antrame darželio filiale šešiose grupėse ugdomi vaikai nuo 2 iki 6 metų, o trečias dviejų grupių pastatas, skirtas priešmokyklinio amžiaus ugdytiniams. Kadangi įstaiga lėšų ugdymo reikmėms gauna labai mažai, visose grupėse gausu pedagogų kurtų vienkartinių ugdymo(si) priemonių, skirtų ugdytis čia ir dabar. Nudėvėtos priemonės nuolat atnaujinamos ir keičiamos. Visuose darželio filialuose ugdytiniai gali judėti po visas grupes. Mažieji renkasi labiausiai jiems patinkančią veiklą bet kurioje darželio erdvėje. Vaikai valgo ir miega tose pačiose grupės patalpose. Įstaigoje ypatingas dėmesys skiriamas vaikų savarankiškumui ir kūrybiškumui. Jau nuo 2 metų ugdytiniai skatinami tvarkytis pusryčių, pietų ar vakarienės stalą, išmesti maisto likučius, susitvarkyti indus ir stalo įrankius.

Darbas ir poilsis

Tarp diskusijų, prezentacijų ir pokalbių, partneriai lankėsi Zagrebo universiteto bibliotekoje, parodoje „100 metų Kroatijos darželiui“, susipažino su Kroatijos sostine.

Po keletos dienų aktyvaus darbo, projekto koordinatoriai kroatai visus dalyvius pakvietė į kultūrinę pažintinę kelionę į nuostabų Plitvicos ežerų nacionalinį parką. Turbūt visam laikui kiekvienam iš dalyvių liks nuostabūs šilto bendravimo ir bendradarbiavimo prisiminimai ir matyti vaizdai iš lankytų vietų.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Auksė BUOŽIENĖ

Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Total
0
Dalinasi
Related Posts