Ar poligonų plėtra palies Šiaulių rajono teritoriją?

Šiaulių rajono savivaldybė kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją dėl informacijos apie planuojamą poligonų plėtrą ir ar tai palies Šiaulių rajono teritoriją.

Savivaldybė gavo tokį Krašto apsaugos viceministro Eimučio Misiūno pasirašytą raštą: „Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgdama į sudėtingą mūsų regiono geopolitinę situaciją, su tuo susijusią Lietuvos kariuomenės plėtrą, Lietuvoje dislokuotas NATO pajėgas ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičių bei išaugusį karinio rengimo poreikį, turi planų steigti naują karinį poligoną ir ieškos papildomų alternatyvų visoje Lietuvos teritorijoje, o ne tik vakarinėje jos dalyje.

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės 2020 m. lapkričio 5 d. sprendimu, ieškodama palankiausio visuomenei, valstybei ir kariuomenei varianto, Krašto apsaugos ministerija skelbs naujos Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos konkursą, kad identifikuotų papildomas alternatyvas naujam poligonui įsteigti Lietuvos teritorijoje.

Minėtos studijos rezultatai turėtų paaiškėti 2021 m. II pusmetį. Primename, kad 2020 m. vasarą Vilniaus Gedimino technikos universiteto Teritorijų planavimo mokslo instituto atlikta Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studija vertino tik teritorijas Vakarų Lietuvoje: Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonuose.

Suprasdami Jūsų suinteresuotumą, pabrėžiame, jog šiuo metu derinamame Lietuvos Respublikos teritorijos bendrajame plane numatytos kelios galimos teritorijos, kuriose galėtų būti naujas Lietuvos kariuomenės poligonas, tačiau, kaip paminėta aukščiau, bus ieškoma ir kitų alternatyvių teritorijų naujam poligonui steigti. Atsižvelgdama į tai, Krašto apsaugos ministerija susitikimus su vietos savivaldybėmis ir bendruomenėmis ketina rengti tik tada, kai paaiškės  naujai užsakytos studijos rezultatai“.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos informaciją

KAM nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts