Ar bus „išpaceliuotas“ Kuršėnų centras?

Kuršėnų politikai Tarybos posėdyje ne juokais susigrūmė dėl pastato, esančio Kuršėnų miesto centre – Vilniaus g. 3. Šiame pastate yra įsikūręs Šiaulių rajono savivaldybės archyvas, „Teo“ bendrovė, paštas, parduotuvės bei privatus garažas. Pastatą buvo nutarta parduoti aukcione, turbūt viliantis, kad privatus investuotojas jį sutvarkys ir Kuršėnų miesto centras dar pagražės.
Klausimą buvo siūlyta išimti iš darbotvarkės
Diskutuojant komitetuose, buvo pasiūlyta  Vilniaus g. 3 pastatą išimti iš darbotvarkės ir jo aukcione kol kas neparduoti.
„Vilniaus g. 3 pastate yra  keturi bendrasavininkiai, o Šiaulių rajono savivaldybė į šį pastatą jau įėjo su savo archyvu. Ateityje rajonui archyvo patalpa bus reikalinga, tad turėsime ją pirkti. Savo pastato dalį pardavę už 11 tūkst. eurų, jo už tiek neišpirksime. Tai netikęs verslo planas“,- sakė Tarybos narys A. Gaubas. Pasak Tarybos nario, jeigu savivaldybė kol kas neparduotų pastato, o pasiliktų jį sau, galėtų čia būti įrengtos Kuršėnų seniūnijos administracinės patalpos, Turizmo informacinis centras. Po kiek laiko būtų sutvarkyta turgelio teritorija, o suformavus sklypą, prie 17 arų dar prisidėtų teritorijos, būtų įrengta stovėjimo aikštelė. „Turime galvoti apie ateitį“,- sakė A. Gaubas.
Reikia stengtis pritraukti investuotojų
Pasak Tarybos nario V. Motiejūno, savivaldybei išpirkus pastato dalį būtų galima pritraukti investuotojų – tik reikia išmonės ir išradingumo. Pastatas yra pačiame Kuršėnų centre, tad gali investuotojams būti labai patrauklus.
Tarybos narė J. Šakočiuvienė suabejojo, ar tikrai būtų tinkamas sprendimas šiame pastate įkurti Kuršėnų seniūniją – reikėtų įdėti daug investicijų, kurios, vargu, ar atsipirktų. Be to, aplink Vilniaus g. 3 pastatą  yra daug gyvenamųjų namų, kurių gyventojai nebūtų labai patenkinti intensyviu eismu. „Turime  rajone ir daugiau „labai vertingų“ pastatų, kurių aukcionuose niekas neperka, vienas tokių – Gruzdžiuose“,- pastebėjo politikė.
Pastato paskirtis – komercinė
Vilniaus g.3 pastato paskirtis – komercinė. Tai reiškia, kad 50 proc. šio pastato patalpų turi būti panaudotos komercijai, o, kaip žinia, komercinių pastatų savivaldybė įrenginėti negali. Norint pastato paskirtį pakeisti iš komercinės į visuomeninę, reikėtų keisti bendrąjį planą.
Dar vienas pastato rekonstrukcijos stabdis būtų bendrasavininkių gausa. Pradėjus rekonstrukciją, reikėtų visų savininkų prisidėjimo, o jeigu jie neprisidėtų prie rekonstrukcijos, gali dėl to kilti problemų.
„Projektavimo eigoje viską galima pakeisti – ir pakeisti bendrąjį planą. Siūlyčiau išimti šį pastatą iš aukciono, pagalvoti, ką su juo daryti ir ieškoti lėšų jo rekonstrukcijai“,- sakė Tarybos narys K. Lukšas.
Diskusijos eigoje buvo prisiminta ir teismų praktika -jeigu pastatą rekonstruoja  didesnės jo dalies savininkas, mažesnių dalių savininkai turi prisidėti, tad tokiu būdų šį objektą būtų lengviau sutvarkyti.
Tarybos narys J. Novogreckis taip pat siūlė nelaukti, kol miesto centre esantis pastatas nugrius, o imtis iniciatyvos jo sutvarkymui. „Sutvarkėme netoliese esančią Ivinskio aikštę, sutvarkytume ir šią Kuršėnų centro dalį. Nereikia skubėti jo parduoti, kad netektų išsipirkti už didesnę sumą“,- sakė politikas.
Ar bus rajono savivaldybė Kuršėnuose?
Kuršėniškiai turbūt jau ne kartą girdėjo, kad  Šiaulių rajono savivaldybę buvo siūlyta perkelti į Kuršėnus. Na, o kai kurių politikų nuomone, pastatas Vilniaus g. 3 būtų idealus savivaldybės patalpoms įrengti.
„Mes esame žiedinė savivaldybė, jos administracijos neperkelsime į Kuršėnus – žmonės iš Pakapės, Gruzdžių ir kitų vietovių tikrai nebūtų patogu važinėti“,- sakė Tarybos narys Č. Greičius, siūlydamas baigti diskusijas.
Pasak Tarybos nario J. Novogreckio, savivaldybė Kuršėnuose būtų steigiama, o ne perkeliama. „Jeigu mes manome, kad nereikia Kuršėnams miesto centro, labai keista. Siūlau Taryboms nariams pagalvoti ir balsuoti pagal sąžinę“,- sakė  politikas.
Dėl pastato Vilniaus g.3 įtraukimo į aukcioną politikus priimti tokį sprendimą, kaip liepia sąžinė, kvietė ir Tarybos narys K. Lukšas. Jo nuomone, pardavus šį pastatą, nebus jokių galimybių tinkamai sutvarkyti miesto centrą.
Už sprendimą parduoti pastatą Vilniaus g.3 aukcione balsavo 15 Tarybos narių ir sprendimas buvo priimtas. „Prisiminkite, kad šis nutarimas buvo priimtas „valstiečių“ ir liberalų sprendimu“,- po balsavimo replikavo Tarybos narys J. Novogreckis.
Belieka tikėtis, kad pastato Vilniaus g.3 niekas aukcione nenupirks, jis bus rekonstruotas,  pritaikytas  visuomeninėms reikmėms ir puoš Kuršėnų miesto centrą.

Agnė Dapkutė


Total
0
Dalinasi
Related Posts