„Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ pradėjo pamoka Šiaulių profesinio rengimo centre

2018 m. sausio 17 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad šiandiene paskaita Šiaulių profesinio rengimo centro (toliau – ŠPRC) Buitinių paslaugų skyriuje pradėjo susitikimus pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) inicijuotą projektą „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“.

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, VMI pakvietė visas Lietuvos mokyklų bendruomenes dalyvauti projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ ir pasinaudoti galimybe susitikti su mokesčių specialistais, susipažinti su mokesčių istorija, aktualijomis, sužinoti mokesčių svarbą visuomenei bei valstybei. Tai – nuoseklus tęstinis VMI darbas, ugdant jaunosios kartos sąmoningumą, auginant brandžią, pozityvią visuomenę ir puoselėjant vertybes. Mokesčių inspekcija šiuo projektu tęsia bendradarbiavimą su mokyklomis, profesinio ugdymo centrais, kolegijomis, universitetais ir nuolat pabrėžia darbo su būsimais mokesčių mokėtojais svarbą.

„Jau gerą dešimtmetį bendraujame ir bendradarbiaujame su žingeidžiais apskrities moksleiviais, studentais, pedagogais. Nenustebome, kad vos paskelbus apie VMI vykdomą projektą, sulaukėme didelio dėmesio. Juk gyvename ypatingu metu, pažymėtu išskirtinėmis datomis – mūsų valstybės tūkstantmetis, Laisvės ir Nepriklausomybės susigrąžinimas,  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis, – pabrėžia Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė. – Simboliška, kad mokyklų bendruomenių dialogą su mokesčių administratoriumi pradedame susitikimu Šiaulių profesinio rengimo centro viename skyrių. Mus sieja ir bendradarbiavimo sutartis, ir ilgalaikė dalykinė partnerystė – nuo mokestinių žinių perteikimo iki praktikų inspekcijoje su darbščiais talkininkais pajamų deklaravimo periodu bei kartu įgyvendintais bendrais projektais.“

Tradiciškai metų pradžioje, kai ŠPRC Buitinių paslaugų skyriuje baigiasi pamokos išleidžiamųjų grupių moksleiviams, paskutinė paskaita yra ekonomikos, pakviečiant lektorius – socialinius partnerius. Tik šįkart su Šiaulių PRC moksleiviais susitiko ne tik Šiaulių AVMI, bet ir SODROS Šiaulių skyriaus atstovai, pristatę individualią veiklą. 109 absolventams – kirpėjams, floristams, vizualinės reklamos gamintojas, fotografams, sporto klubų administratoriams, kosmetikėms, siuvėjams – tai buvo puiki proga sužinoti, kaip reikia pradėti savo verslą, kodėl reikia dirbti legaliai ir kokia iš to nauda.

„Mūsų mokykloje mokiniai įgyja profesiją, bet mums labai rūpi ir tolimesnė jų veikla,  karjera, – teigia Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus sektoriaus vadovė Reda Valiukienė. – Viena iš mūsų absolventų galimybių – savarankiškai imtis verslo, įsiliejant į smulkiųjų verslininkų gretas. Tam reikalingi ne tik profesiniai gebėjimai, bet ir įvairios žinios, ypač apie verslo steigimą, mokesčių mokėjimą, žalą sau ir valstybei dirbant šešėlyje. Džiaugiamės ilgamečiu bendradarbiavimu su Mokesčių inspekcija, kurios šiauliškiai atstovai noriai dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis su mūsų moksleiviais, skatina steigti savo verslą ir būti atsakingais Lietuvos piliečiais, drąsiai pasisakančiais prieš šešėlinį verslą. Džiaugiamės tapę VMI projekto „Aplankyti 100 mokyklų” pirmaisiais dalyviais Šiauliuose!“

Artimiausi susitikimai šiomis dienomis jau numatyti Radviliškyje, Pašvitinyje, Gruzdžiuose.

Šiaulių AVMI primena, kad projekte gali dalyvauti įvairių tipų bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo centrų bendruomenės, o VMI projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ norinčios dalyvauti mokyklos iki sausio 26 d. dar gali registruotis elektroniniu paštu vmi@vmi.lt (registruojantis reikia nurodyti mokyklos paskirtą atsakingą asmenį bei kontaktus: atstovaujamą mokyklą, asmens vardą, pavardę telefono numerį, elektroninį paštą), teirautis telefonu (8-5) 2687 831.

Šiaulių AVMI nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts