Ant geležinkelio bėgių netoli Pavenčių geležinkelio stoties žuvo dvimetis

Sekmadienio vakarą ties Milvydų kaimu, netoli Pavenčių geležinkelio stoties, kliudytas traukinio, žuvo dvejų metukų berniukas. Rajone tai jau antra nelaimė ant geležinkelio bėgių per mėnesį.

Žuvo mažametis berniukas

Pirminiais duomenimis, nelaimė įvyko apie pusę dešimtos vakaro. Bendruoju pagalbos telefonu policijai pranešta, kad ties M. K. Čiurlionio gatve, Kuršėnuose, keleivinis traukinys Vilnius-Klaipėda kliudė mažametį. Berniukas mirė įvykio vietoje.

Pasak Šiaulių AVPK atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, nelaimė įvyko maždaug už šimto metrų nuo tos vietos, kur gyvena berniuko tėvai ir seneliai, Milvydų kaimo ribose, netoli Pavenčių geležinkelio stoties, prie geležinkelio tilto per Ventos upę.

„Berniukas su vyresne seserimi žaidė namo kieme. Vaikų tėvai tuo metu buvo išvažiavę, o mažylius prižiūrėjo močiutė. Staiga ji pastebėjo, kad nėra berniuko, o anūkė pasakė, kad jis išvažiavo su mašinyte tilto link. Močiutė irgi puolė bėgti geležinkelio tilto per Ventos upę link ir ant bėgių pamatė berniuką bei tilto link atvažiuojantį traukinį. Viskas nutiko močiutės akivaizdoje. Ji nieko nebespėjo padaryti“, – sakė atstovė spaudai.

Išvydęs berniuką ant bėgių, mašinistas ėmė stabdyti traukinį, tačiau atstumas buvo per mažas ir šis kliudė dvimetį berniuką, kuris žuvo įvykio vietoje.

Pirminiais duomenimis, šeima į policijos akiratį nebuvo patekus, jokios informacijos iš socialinių darbuotojų nebuvo gauta.
Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, tikslinamos visos nelaimės aplinkybės.

Policijos duomenimis, 40-metis traukinio mašinistas buvo blaivus. Jis apklaustas policijos pareigūnų.

Savo tyrimą pradėjo ir „Lietuvos geležinkeliai“. Apie tai spaudai sakė „Lietuvos geležinkelių atstovas“ Tomas Digaitis.

Beveik prieš mėnesį moters žūtis

Mūsų rajone tai jau antra tragiška nelaimė ant geležinkelio bėgių per mėnesį.

Gegužės 25-ąją, apie 14 valandą, Andrijavos kaime (Šiaulių kaimiškoji seniūnija) keleivinis traukinys Klaipėda-Vilnius („Pajūrio ekspresas“) kliudė Andrijavos kaime Pervažos gatvėje esančia geležinkelio pervaža ėjusią moterį, kuri vedėsi šuniuką. Nuo susidūrimo vietos traukinys ją dar kelis šimtus metrų vilko geležinkelio bėgiais. Apie 60–70 metų amžiaus moteris žuvo įvykio vietoje. Neišgyveno ir kartu su ja buvęs šuniukas. Kodėl moteris nepastebėjo atvažiuojančio traukinio ir neišgirdo jo signalų, aiškinasi Šiaulių policija. Lokomotyve įvykio metu buvo du mašinistai.

„Lietuvos geležinkelių“ duomenimis, praėjusiais metais ant geležinkelio bėgių žuvo trys žmonės. Ankstesniais metais šis skaičius buvo žymiai didesnis: 2017-aisiais žuvo 18, o 2018-aisiais – 12 žmonių.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Rimo JUKNOS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

Lapkričio 23-29 dienomis bus permainingi orai. Didesnę savaitės dalį jausime ciklono įtaką, tačiau bus dienų, kai orus įtakos…