Aktyvuotas Kryžių kalno virtualus turas

Kryžių kalnas – valstybės reikšmės kultūros paveldo objektas, kultūrinės ir visuomeninės reikšmės kultūros paveldo paminklas, kurio vertingųjų savybių pobūdis yra sakralinis, kraštovaizdžio, archeologinis, kultūrinės raiškos, mitologinis, istorinis. Tai atmintina vieta, apipinta padavimais, pilna meno ir etnografinių vertybių, XX a. tautos kančių, vilties ir rezistencijos simbolis, muziejus po atviru dangum. Po 1993 m. rugsėjo 7 d. Palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo išgarsėjo visame pasaulyje, tai vienas ryškiausių Jono Pauliaus II piligrimų kelio objektų Lietuvoje.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro duomenimis kiekvienais metais šį objektą aplanko vis daugiau užsieniečių – vidutiniškai po 300 tūkstančių kasmet.

Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ didelis dėmesys skiriamas kultūros paveldo ir šiuolaikinio kultūros turinio skaitmeninimui. Prisidedant prie šios strategijos įgyvendinimo, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras metų pradžioje pateikė projektą Kultūros tarybai, kuriuo siekiama šiuolaikinėmis priemonėmis aktualizuoti Kryžių kalną ir padaryti jį dar labiau prieinamą visuomenei. Gavus finansavimą ir lėšomis prisidėjus Šiaulių rajono savivaldybei, projektas pradėtas vykdyti.

Kryžių kalno suskaitmeninimas labai aktualus ypač šiomis dienomis, kai šalyje įvestas karantinas ir lankytojai negali fiziškai aplankyti Kryžių kalno. Kryžių kalno perkėlimas į elektroninę erdvę suteikia galimybę lankytojams pažinti jį neišeinant iš namų.

„Mes turistams siūlome naujovę – virtualų Kryžių kalno turą, kuris leidžia pasigėrėti, pasigrožėti Kryžių kalnu iš bet kurios pasaulio vietos, tik reikia turėti internetą ir prisijungti prie virtualaus turo. Turo metu galima paklaidžioti po Kryžių kalną, susipažinti su čia esančiais kryžiais, kalno atsiradimo istorija”, – pažymėjo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Kristina Duseikaitė-Pekštienė ir pridūrė, jog yra galimybė šį virtualų turą persisiųsti į mobiliuosius telefonus, planšetes ir kompiuterius.

Šiais metais virtualus Kryžių kalno turas siūlomas lietuvių kalba, bet kitais metais planuojama virtualų turą aktyvuoti anglų, rusų, vokiečių, latvių ir kitomis kalbomis.

Perkeliant suskaitmenintus Kryžių kalno vaizdus į elektroninę erdvę yra naudojamos 3600 nuotraukos, archyvinės nuotraukos ir vaizdo medžiaga, kompiuterinė grafika, užkadrinis balsas. Suskaitmeninimas suteikė galimybes elektroninės erdvės lankytojams virtualų turą parsisiųsti iš Google play ir pasižiūrėti per savo turimus virtualios realybės akinius arba virtualų turą peržiūrėti savo kompiuteriuose. Lankytojai, užsukę į Šiaulių rajono turizmo ir verslo centrą šalia Kryžių kalno, gali pasinaudoti virtualiais akiniais ir peržiūrėti virtualų turą.

Virtualų Kryžių kalno turą rasite prisijungę: http://turas.siauliurajonas.lt/

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos Zigmo Ripinskio

Total
0
Dalinasi
Related Posts