Akmenės rajone sulaikytas rekordinis nelegalių cigarečių kiekis

Šiaulių ir Telšių apskričių Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo padalinių pareigūnai, vykdydami nenutrūkstamą kovą su akcizinių prekių gabenimu ir realizavimu, demaskavo šešėlyje veikusį kontrabandinių cigarečių sandėlį. Kratų metu buvo rasta nelegalių rūkalų, kurių vertė siekia daugiau nei 2 mln. eurų.

Liepos 21 d., tikrindami gautą informaciją apie galimai vykdomą neteisėtą veiklą, susijusią su akcizais apmokestinamomis prekėmis, kriminalistai apsilankė Akmenės rajone. Privažiavę didžiulį sandėlį, pareigūnai šalia jo išvydo du vilkikus su puspriekabėmis ir aplink besisukiojančius du vyrukus. Vienas iš jų – teisėsaugai gerai žinomas 34 metų Mažeikių rajono gyventojas, kuris šių metų balandžio mėnesį jau buvo įkliuvęs su nemenku kontrabandinių cigarečių kiekiu.

Pareigūnams kilus įtarimų, buvo nuspręsta apžiūrėti stovinčių vilkikų puspriekabes, o vėliau ir šalia esantį sandėlį. Nuojauta pareigūnų neapgavo. Kratų metu buvo rastas ir paimtas rekordinis kiekis nelegalių rūkalų – apie 515 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis. Šiaulių ir Telšių apskričių kriminalistų dėka šie rūkalai iš rinkos buvo pašalinti.

Abu vyrai buvo sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 900 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Video – https://youtu.be/VMNjHSQHTPM

Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts