Aistros dėl sąskaitų už buitines atliekas nerimsta 

Dalis rajono gyventojų jau lapkričio pradžioje gavo Savivaldybės išsiųstas sąskaitas dėl vietinės rinkliavos už atliekas. Dalį gyventojų sąskaitas gavo vos prieš savaitę, o kai kur kaimuose gyvenantys žmonės jų negavo iki šiol. Gyventojai baiminasi, kad nesusimokėjus, gali tekti mokėti delspinigius.

Nesulaukia sąskaitų

Redakcija sulaukė skambučio iš Trauleinių kaimo (Bubių seniūnija). Gyventoja (pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad iki šiol visas kaimas dar negavo sąskaitų dėl vietinės rinkliavos už atliekas.

„Artėja šventės, nebetoli ir metų pabaiga, norėtųsi susimokėti visus mokesčius, tačiau kaip tai padaryti. Sąskaitų iki šiol dar nėra. Girdime apie begales netikslumų, o patys pasitikslinti neturime kaip. Pabandėme skambinti nurodytais telefonais, tačiau ten arba niekas nekelia ragelio, arba rodo užimtumo signalą“, – aiškino moteris.

Pasak jos, dauguma kaime gyvenančių žmonių – vyresnio amžiaus, todėl patiems važinėti į Šiaulius ir vaikščioti po įvairias institucijas pritrūksta ir jėgų, ir sveikatos.

„Kol buvo senoji tvarka, sąskaitas gaudavom metų pradžioje, o dabar. Pradžioje išrašė sąskaitą už pusę metų, o dabar neaišku kada atsiųs. O nesusimokėjus grasinama įvairiomis baudomis“, – guodėsi ji.

Gyventoja nuogąstavo, kad sąskaitose gali būti prirašymų apie neįvykdytus pakėlimus.
„Ant konteinerių nėra jokių brūkšninių kodų. Tai kaip jie (vežėjai) žino, jog tas konteineris priklauso man“, – aiškino moteris.

Panašaus skambučio sulaukta ir iš Varputėnų kaimo. Ten kai kurie gyventojai taip pat iki šiol nesulaukė sąskaitų.

Pilna netikslumų

Tačiau ir gavusieji sąskaitas tuo nelabai džiaugiasi

„Neaišku, ką galvojo mūsų Tarybos nariai patvirtindami naują mokėjimo tvarką ir kokiais ten registrais vadovavosi valdininkai, išrašinėdami sąskaitas. Sūnūs jau seniai sukūrę savo šeimas, turi vaikų, savo butus mieste, o šiukšlių sąskaita atėjo mums“, – piktinosi vienas iš skambinusiųjų ir pridūrė, jog „pradžioje irgi buvo panaši klaida, tačiau važiavome, aiškinomės, klaidą ištaisė ir vėl viskas iš pradžių“.

Dėl sąskaitų netikslumų sulaukta nemažai skambučių ir iš Kuršėnų miesto gyventojų. Neseniai butą įsigijusi šeima sulaukė sąskaitos dėl vietinės rinkliavos už atliekas, kuri išrašyta buvusių savininkų vardu.

Dar viena kuršėniškė, jau apie dešimtmetį nuosavame name gyvenanti viena, gavo sąskaitą, kurioje nurodyta, kad name gyvena net… keturi žmonės.

„Vyras miręs beveik prieš dešimt metų. Vaikai seniai gyvena kitur. Iš kur sąskaitų rašytojai ištraukė dar tris žmones“, – piktinosi moteris.

Skundų sulaukta ir iš Kuršėnų miesto verslininkų. Vienas iš jų stebėjosi, kad sąskaitos už atliekas išrašomos skirtingai – vieniems skaičiuojama nuo ploto, kitiems nuo atliekų dėžės pakėlimo skaičiaus, o ant įmonės konteinerio nėra jokio brūkšninio kodo, kurį galima būtų nuskanuoti.

„Tai kaip vežėjai identifikuoja konteinerį?“, – klausė jis.

Išplatino paaiškinimą

Šios savaitės pradžioje rajono Savivaldybės tinklalapyje pasirodė informacija dėl gautų mokėjimų pranešimų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

„Nekilnojamo turto savininkams ir jų įgaliotiems asmenims pranešame, kad gautuose mokėjimo pranešimuose gali būti klaidų. Rinkliavos administratorius išrašydamas mokėjimo pranešimus naudojo VĮ Registrų centras, Mokesčių mokėtojų registro, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos, rajono sodininkų ir garažų bendrijų, nekilnojamojo turto objektų savininkų bei kitų subjektų turimus duomenis.

Paaiškėjo, kad minėtose duomenų bazėse yra netikslumų ir klaidų. Dalis nekilnojamojo turto (fermų, sandėliavimo patalpų) savininkų gavo neproporcingai dideles sąskaitas.
Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius įpareigotas išsamiai išanalizuoti mokesčių skaičiavimus. Artimiausiame rajono tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl nekilnojamojo turto objektų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžių nustatymo. Atsiprašome nekilnojamojo turto savininkų ir jų įgaliotų asmenų, kuriems pateikti klaidingi mokėjimo pranešimai.

Patikslintos sąskaitos bus išrašytos iki 2017 metų gruodžio 22 dienos Jas apmokėti reikės per vieną kalendorinį mėnesį“, – teigiama pranešime.

Padaryta klaidų

Su gyventojų skundais supažindinome ir rajono merą Antaną Bezarą.
Pasak mero, dėl duomenų bazėse esančių netikslumų ir klaidų buvo išrašytos per didelės sąskaitos.

„Anksčiau išrašytų sąskaitų išsiuntimas buvo sustabdytas. Todėl kai kurie gyventojai ir negavo jų. Dabar Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai jas tikrina ir artimiausiu metu gyventojai bei verslininkai turėtų gauti patikslintas sąskaitas. Jų tikrai nereikės apmokėti per kelias dienas“, – sakė A. Bezaras.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts