Kuršėnų ligoninė virto netipine slaugos įstaiga    

Nuo liepos 1 dienos Kuršėnų ligoninėje nebeteikiamos stacionarinės gydymo paslaugos. Tačiau pati ligoninė neuždaryta. Ji pakeitė profilį ir tapo slaugos ir palaikomojo gydymo ligonine su papildomais skyriais.

 

Keitėsi paslaugos

Pasak Kuršėnų ligoninės direktorės Renatos Noreikaitės, ligoninė iš Kuršėnų niekur nedingo, o tik pakeitė savo profilį.

„Šiuo metu čia teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos. Tačiau ligoninėje išliko ir tebeveikia svarbūs padaliniai. Ligoninėje yra Priėmimo skyrius, kuriame visą parą teikiama skubi medicininė pagalba, rentgenas, laboratorija, Konsultacinė poliklinika, veikia Dienos stacionaras, teikiamos fizioterapijos ir kineziterapijos paslaugos.  Kaip ir anksčiau ligoninė teikia ir socialinės globos paslaugas – turi dešimt ligonių“, – sakė R. Noreikaitė.

Pasak jos, pertvarkas ligoninėje lėmė neatitikimas keliamiems reikalavimams.

Jau daugiau nei dešimtmetį ligoninėje nebuvo Gimdymo skyriaus, o vėliau neliko ir Vaikų ligų skyriaus. Buvo uždaryti Reanimacijos ir Chirurginiai skyriai. Stacionaro lovos, kurių ligoninėje buvo 50, buvo užpildomos tik pusiau.

„Gyventojai jau įprato, kad dėl sudėtingesnių atvejų vyksta į Šiaulių Respublikinę ligoninę, o Kuršėnuose buvo guldomi tokie pacientai, kuriems nereikia intensyvaus gydymo. Dažniausia jau Šiauliuose ištirti ligoniai, kuriems reikėdavo tik nesudėtingo gydymo pratęsimo“, – sakė R. Noreikaitė.

Pasak jos, svarbiausia, kad pavyko išlaikyti svarbius ligoninės padalinius – Priėmimo skyrių su skubia medicinos pagalba, rentgeną.

„Jei vakare ligonis pasijuto blogai ir atvyko į Kuršėnų ligoninės Priėmimo skyrių, jį apžiūrėję ir atlikę visus tyrimus, medikai spręs, ar pacientą vežti į Šiaulius, ar pakaks suteikti nesudėtingą pagalbą Kuršėnuose“, – aiškino direktorė.

Pasak jos, jau daugiau nei metus rajono Savivaldybės buvo prašoma skirti lėšų radiologijos paslaugoms tobulinti.

„Kuršėnų ligoninėje esantis rentgeno aparatas yra naujoviškas, todėl buvo reikalinga papildoma technika, kad nuotraukos būtų daromos skaitmeniniu būdu. Tačiau lėšų vis neskirdavo, todėl iš Savivaldybės administracijos gavome leidimą, kad galime pirkti įrangą iš savų lėšų išsimokėtinai. Dabar ji jau pradeda veikti“, – sakė vadovė.

Ligoninė atsinaujina

Pasak R. Noreikaitės, pirmąjį šių metų pusmetį ligoninė baigė be skolų, tačiau pakeitus profilį, vėl atsirado nedidelė skola, kadangi keitėsi sutartis su Teritorine ligonių kasa, gydymo įkainiai, tačiau iki metų galo ji bus likviduota.Baigiamas įgyvendinti europinis projektas, kurį pabaigus gydytojų paslaugos dar labiau bus prieinamos neįgaliesiems, sutvarkyti du iš trijų ligoninės aukštų.

„Atėjusi dirbti direktore radau skolose skendinčią įstaigą, kurios pastatuose laikas tarsi sustojo. Jauteisi, kaip praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje. Daugiau nei 20 metų čia nebuvo darytas remontas, atsilupę linoleumai kėlė pavojų vyresnio amžiaus ligoniams, besigydantiems Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. Ligoninėje nebuvo dušų, o tualetai buvo labai panašūs į tualetus lėktuvuose“, – prisimena direktorė pirmųjų darbo dienų vaizdus

Anot jos, ilgą laiką Kuršėnų ligoninė plaukė pasroviui, nesiėmė jokių naujovių.

„Vietoj to, kad investuotume į gydymą, aparatūrą, pirmiausia teko investuoti į sienas. Praėjusiais metais iš Savivaldybės gavome apie dešimt tūkstančių eurų, todėl subūrę ligoninės darbininkų komandą pabandėme atnaujinti dali patalpų. Iš šiemet gautų 75 tūkstančių eurų pavyko baigti trečiojo aukšto remontus, o už likusius pinigus lapkričio mėnesį bus sutvarkyta pirmojo aukšto pusė, kur yra įsikūrę fizioterapiniai ir kineziterapiniai kabinetai.

Rangovai iki šalčių žada baigti įgyvendinti Europos Sąjungos projektą, iš kurio lėšų bus sutvarkytas ir neįgaliesiems pritaikytas paradinis įėjimas į pastatą.

„Baigiami sutvarkyti paradiniai laiptai, įrenginėjamas pandusas neįgaliesiems su vežimėliais, tvarkomas privažiavimas ir takas iki panduso, įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje numatytos vietos neįgaliųjų automobiliams. Neįgaliesiems jau pritaikyta registratūra, pradėjo veikti liftas“, – sakė direktorė.

Kraustimosi nuotaikos

Dar iki šildymo sezono pradžios ligoninės administracija išsikraustė iš ankstesnių patalpų J. Basanavičiaus gatvėje 6 į buvusio Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pastatą – žaliąjį namelį, kurio pirmajame aukšte yra įsikūręs Socialinės globos padalinys.

„Tačiau tai dar negalutinis persikraustymas. Jei kitais metais mums pavyks gauti lėšų, o jų yra žadėjusi ir Sveikatos apsaugos ministerija, ir baigsime remontus antrajame pagrindinio pastato aukšte, administracija persikels į buvusias Socialinės globos patalpas. Tuomet ir Konsultacinė poliklinika, ir ligoninės administracija bus viename pastate, o ateityje visą žaliąjį namelį numatome skirti socialinei globai, tačiau reikia įrengti liftą ligoniams kelti“, – aiškino ji.

Skirtumai didžiuliai

„Kuršėnų krašto žinios“ turėjo galimybę apsilankyti jau baigtame tvarkyti trečiajame pagrindinio ligoninės pastato aukšte ir jį palyginti su antruoju aukštu, kuris dar neremontuotas.

Naujai įrengtu liftu pirmiausia pakilome į antrąjį aukštą. Vos išėjus iš lifto patenki beveik į tamsą – silpnas apšvietimas, tamsūs ir niūrūs koridoriai, kurių tinko sienos primena sovietmečio administracinius pastatus, daugelyje vietų tinkas jau pradėjęs skilinėti. Patalpose juntamas medicinos preparatų kvapas.

Tačiau pakilus aukštu į viršų, patenki į atnaujintas, dar dažais kvepiančias šviesias patalpas. Vos išėjus iš lifto – modernus slaugytojų postas, kuriame ir kompiuteris, ir signalizacijos pultas, kur matoma, kurioje palatoje reikia slaugytojo pagalbos. Suremontuotose palatose daugiausia po dvi vienodas lovas. Vienoje palatoje pakalbintos moterys džiaugėsi gydymo sąlygomis ir sakė, kad dabar daug maloniau čia gulėti, nei antrajame aukšte.

Moterims pritarė ir ligoninės direktorė, kuri užsiminė, jog, žinodami apie atliktus remontus, ligoniai arba jų artimieji patys prašosi į trečiąjį aukštą.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts