Gaisro, dėl kurio gyvybės neteko trys žmonės, priežastis – neatsakingas buto šeimininko elgesys

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai baigė praėjusiais metais Šiauliuose, Aido g., daugiabučio namo bute, kilusio gaisro, per kurį žuvo 3 asmenys, tyrimą. Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė priėmė sprendimą ikiteisminį tyrimą nutraukti, nes nustatyta, kad nusikalstamą veiką galimai padaręs bute gyvenęs asmuo pats žuvo šio gaisro liepsnose.  Baudžiamojo proceso kodeksas reglamentuoja, jog mirus asmeniui, galimai padariusiam nusikalstamą veiką,  ikiteisminis tyrimas turi būti nutrauktas. 

2023-ųjų liepos 3 d. skubiosios pagalbos tarnybos vyko į gaisrą viename Šiauliuose, Aido gatvėje esančių daugiabučių. Atvykę į įvykio vietą ugniagesiai gelbėtojai rado devintame namo aukšte degantį butą ir pastebėjo į šio buto balkono rėmą įsikibusią merginą. Ugniagesiai nespėjo išgelbėti nuo gaisro bandančios apsisaugoti nepilnametės – pastaroji neišsilaikė ir nukrito. Mergina buvo nuvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę, tačiau dėl patirtų sužalojimų jos gyvybė tą pačią dieną užgeso.

Tyrimo duomenimis, liepos 3-ąją minėta mergina ir dar du vyrai bute rūkė ir vartojo alkoholį. Manoma, kad buto šeimininkas, palikęs balkone gulėti neblaivią merginą ir užrakinęs buto duris, su kitu vyru alkoholį toliau vartojo išėję į namo laiptinę. Apie prasidėjusį gaisrą buto šeimininkas išgirdo tik iš kaimyno, atskubėjusio iš kito aukšto pranešti apie nelaimę. Šeimininkas atrakino buto duris ir bandė patekti į vidų.

Ugniagesiai gelbėtojai įvykio vietoje rado du žuvusius vyrus – buto šeimininką ir svečią. Tyrimo metu nustatyta, kad vyrai mirė nuo ūmaus apsinuodijimo anglies monoksidu.

Nustatyta, kad gaisro metu bute likusi nepilnametė neturėjo galimybės pasinaudoti balkone esančiais evakuacijos liukais. Viršuje kopėčių buvęs liukas neatsidarė, o apatinis buvo uždengtas grindų apdailos lentelėmis ir baldais.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys patvirtina, kad labiausiai tikėtina, jog gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus elgesio rūkant.

Įvertinus gautų duomenų visumą, buvo konstatuota, kad buto šeimininkas neatsargiais savo veiksmais sudarė sąlygas kilti gaisrui. Vyras leido gerti alkoholinius gėrimus savo gyvenamojoje vietoje ne tik suaugusiems, bet ir nepilnamečiams, nesilaikė elementarių saugumo reikalavimų rūkant, neuždraudė to daryti kitiems šalia lengvai užsidegančių daiktų, paliko neblaivią nepilnametę užrakintame bute ir pats toliau vartojo alkoholinius gėrimus.

Jei bute, kuriame kilo gaisras, gaisrinės saugos taisyklės būtų buvusios nepažeistos  ir   vardan estetikos po apdaila nepaslėpti evakuacijos liukai, mergina būtų turėjusi pasišalinimo iš gaisravietės kelią. O tokių po įvairiausia apdaila paslėptų evakuacijos liukų miestų  daugiabučių namų balkonuose apstu.  Tikrinti butų balkonuose esančius evakuacinius išėjimus yra statinio naudojimo priežiūrą atliekančių viešojo administravimo subjektų, daugiabučių namų administratorių, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkų kompetencija. Tačiau, pirmiausia, kiekvienas pradėkime nuo savęs ir, nelaukdami  nelaimės, pasitikrinkime, ar mūsų buto balkone evakuacijos liukai atsidaro. Evakuacijos keliai, išėjimai, avariniai išėjimai turi būti laisvi ir parengti žmonėms evakuoti bet kuriuo paros metu. Siekiant nestabdyti žmonių evakavimo, draudžiama rakinti aukštų holų, bendrojo naudojimo koridorių ir evakuacinių laiptinių, avarinių išėjimų duris bei liukus.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts