Kiek laiko tarnauja pramoninis vožtuvas? Kada jį reikia keisti?

Pramonėje naudojamos įrangos ilgaamžiškumas yra bene svarbiausias gamybos linijų operatorių rūpestis. Na, o srautą ir slėgį reguliuojantys vožtuvai – vieni iš daugiausiai dėmesio sutraukiančių ir daugiausiai apkrovos patiriančių sistemų komponentų. Jeigu vožtuvai veikia efektyviai, pati sistema yra efektyvi ir saugi. Tačiau kiek iš tiesų ilgai gali tarnauti pramoninis vožtuvas? Taip pat – kada reikėtų apsvarstyti galimybę jį pakeisti? Šiame straipsnyje pateiksime įžvalgas apie vožtuvų tarnavimo laiką bei kada jie turėtų būti keičiami?

Nuo ko priklauso tai, kiek tarnaus pramoniniai vožtuvai?

Tam tikri faktoriai bei aplinkybės daro nemažą įtaką tam, kiek tarnaus bet kokio tipo vožtuvai bei vykdytuvai. Žinant šiuos faktorius galima į tai atkreipti didesnį dėmesį.

Pats pirmasis dalykas yra medžiagų, iš kurių pagamintas pats vožtuvas, savybės. Nerūdijančio plieno, žalvario ar kitų, kokybiškų bei tvirtų lydinių vožtuvai paprastai tarnauja ilgiau. Vožtuvo medžiaga taip pat turėtų nebijoti terpės, su kuria dirba. Pavyzdžiui, korozijai atsparios medžiagos yra būtinos vožtuvams, kuriais valdomas ėsdinančių terpių srautas.

Natūralu, kad nuolat eksploatuojamas vožtuvas susidėvi greičiau nei tas, kuris naudojamas rečiau. Konstrukcija, veikiama ekstremalių temperatūrų ar didelio slėgio, taip pat greičiau susidėvi. Norint užtikrinti ilgaamžiškumą, labai svarbu stebėti sąlygas, įdarbinti išmanias technologijas ar automatizavimo sprendimus. Tokiu būdu automatizuotai saugojamas įrangos resursas. Nepamirškite ir reguliarios techninės priežiūros. Mažo gedimo pašalinimas gali padėti išvengti rimtos bėdos netolimoje ateityje.

Kas išduoda, jog laikas keisti pramoninį vožtuvą?

Vienas iš akivaizdžiausių požymių, kad vožtuvą reikia keisti, yra terpės pratekėjimas. Tiek nedidelis lašėjimas, tiek visiškai nevaldomas srautas rodo, kad nebegalima pasitikėti vykdytuvo sandarumu. Ypač su mechaniniais įrenginiais, jei jie nebeveikia sklandžiai, o pasukti reikia daugiau jėgos arba viskas dažnai stringa, tai yra labai aiškus nusidėvėjimo ir galimo gedimo požymis.

Vizualios apžiūros metu pastebėti įtrūkimai, rūdys ar korozija, ypač aplink vožtuvo korpusą ar sandarinimo vietas, dažnai rodo, kad vožtuvo eksploatavimui atėjo galas ir jį reikėtų keisti. Taip pat ir neįprasti garsai, pavyzdžiui, trintis ar girgždėjimas, kai vožtuvas įjungiamas ar įjungtas, gali būti aiškus ženklas, pranešantis apie žalą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts