6 populiariausi svetainės stiliai: kuris Jūsų namams tiktų geriausiai?

Svetainė yra tarsi mūsų namų atspindys, todėl šios erdvės interjerui visuomet skiriame daugiausiai dėmesio. Šiam kambariui dažniausiai naudojamas vienas ar keli stiliai: tuomet galima daug paprasčiau suderinti skirtingas detales ir išlaikyti harmoningą patalpos išvaizdą. Svetainės stilių gali būti pačių įvairiausių, tačiau šį kartą Pigu.lt ekspertai išskyrė šešis populiariausius – juos lengvai galėsite pritaikyti ir savo namuose.

  1. Šiuolaikiškas. Nors šis stilius dažnai klaidingai tapatinamas su moderniu, šiuolaikinės idėjos labiau atspindinti tai, kas vyksta čia ir dabar, todėl tendencijos nuolat kinta ir gali apimti net kelis skirtingus dizainus. Šiuolaikinio dizaino iliuzija – tvarkingos linijos ir formos, atviros erdvės ir kuo mažiau įmantrių detalių. Tokiai svetainei geriausiai tiks tradicinių audinių sofos, kambario centre stovintis stiklinis staliukas ir pernelyg į akis nekrentantys šviestuvai.
  2. Klasikinis. Dar kitaip žinomas kaip tradicinis, šis dizainas yra ypač stilingas, elegantiškas ir rafinuotas. Tokioje stiliaus svetainėje dažniausiai dominuoja sodrios, šiltos spalvos ir medienos (ar bent jos imitacijos) akcentai, sukuriantys jaukią, tačiau tuo pačiu prabanga dvelkiančią aplinką. Norint sukurti tokį interjerą savo namuose, reikėtų vengti griežtų linijų ir daugiau dėmesio paskirti dailių detalių paieškoms. Visgi, šis stilius yra pakankamai populiarus, todėl klasikinės sofos internetu tikrai nustebins gausiu asortimentu.
  3. Pereinamasis. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, šis dizainas apjungia du skirtingus stilius – modernų ir klasikinį. Nors abiejų šių stilių idėjos atrodo tarpusavyje nesuderinamos, atsargiai apjungiant šiuolaikines medžiagas ir išlaikant tradicinio stiliaus subtilumą, galima sukurti jaukų, ir tuo pačiu ypač įdomų svetainės interjerą. Galbūt nuspręsite, kad prie prabangios sofos turėtų atsirasti sėdmaišiai, o gal nutarsite, jog virš modernaus staliuko turėtų kabėti įmantrūs šviestuvai – šiuo atveju galite išbandyti pačias netikėčiausias idėjas!
  4. Modernus. Šis stilius išsiskiria aiškiomis linijomis, paprasta medžiagų palete ir tokių medžiagų kaip metalas, stiklas ar plienas panaudojimu. Taip pat drąsiai galima (ir netgi rekomenduojama) kontrastuoti baltą spalvą su kitais ryškiais atspalviais – tuomet pavyksta išvengti monotonijos. Nors kai kam toks variantas gali pasirodyti pernelyg paprastas, jį visuomet galima papildyti žavingais akcentais – nors išlaikant tendencijas, jų nereikėtų daug, keli žavūs sėdmaišiai ar kitos interjero detalės tikrai suteiktų svetainei gyvybingumo.
  5. Minimalistinis. Tai labai estetiškas ir paprastas stilius, kurio spalvų paletė dažniausiai apsiriboja švelniais atspalviais, turinčiais vieną ar kelis ne itin ryškius akcentus. Tokio stiliaus svetainės dažniausiai atrodo itin erdvios, joms pasirenkami paprasti, funkcionalūs baldai ir ypatingai griežtos linijos. Tad jeigu vertinate paprastumą, turėtumėte pagalvoti apie tokius sprendimus.
  6. Skandinaviškas. Šis stilius įkūnija paprastumą, funkcionalumą ir efektyvumą, taip užtikrindamas pusiausvyrą tarp minimalizmo ir kiek šiltesnių, asmeniškų sprendimų. Erdvumas, natūralus apšvietimas ir mažiau ryškių aksesuarų – tai pagrindinės taisyklės, kuriomis turėtumėte vadovautis siekdami tokį interjerą pritaikyti savo svetainei.

Tai – tik keletas populiariausių svetainės interjerų, kuriuos galite pritaikyti savo svetainei, tad jeigu nepavyks atrasti patraukliausio, tikrai turėsite ir kur kas daugiau pasirinkimų. Nepamirškite, kad ši patalpa reprezentuoja Jūsų gyvenimo stilių, todėl pirmiausia Jūs patys turite jaustis gerai ir visai nesvarbu, ką apie tai pasakytų interjero specialistai.

Total
0
Dalinasi
Related Posts