Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko penktos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (ŠRSVB) išleistos Jono Nekrašiaus knygos-žinyno „Šiaulietiška spauda XVI–XXI a.: Leidybos, platinimo ir saugojimo įstaigos“ sutiktuvės.
Tai pirmoji informacinio žinyno formos ir plačiausia su knyga susijusių institucijų istorijos apžvalga iki šių dienų, apimanti Šiaulių miestą ir rajoną. Be to, joje pateiktos spaudos leidinių leidyklos ir patys žymiausi periodinės spaudos leidiniai, išnagrinėta labai plati privačių ir valstybinių bibliotekų istorija (skaičiuojama nuo 1851 m.), knygos ženklai. Knyga praturtinta Šiaulių rajono kultūros istorijos specialistų Audronės Kiršinaitės, Jono Kiriliausko, Almanto Šlivinsko straipsniais.
Renginyje mintimis apie knygą, jos leidybą dalijosi leidinio autorius Jonas Nekrašius, redakcinės kolegijos pirmininkas, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros, mediotyros ir leidybos tyrimų katedros docentas, daktaras Tomas Petreikis. Pokalbį moderavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vedėja Roma Baristaitė. Diskusijose dalyvavo dr. Jonas Sireika, doc. Albinas Kavaliauskas ir Šiaulių rajono istorikas Jonas Kiriliauskas.
Pristatymo metu buvo nusistebėta Lietuvos Kultūros tarybos ekspertų vertinimu ir Šiaulių regiono kultūros tarybos skirto finansavimo sumažinimu, šios knygos rengimą ir leidybą apibūdinus kaip mažareikšmius, lokalios reikšmės, kai tuo tarpu kultūros paveldo specialistai teigia, jog tarpukariu Šiauliai lietuviškos spaudos leidybos ir platinimo srityje buvo antras miestas šalyje, po Kauno, vien knygynų mieste tuomet nuolat veikė apie 10, o iš viso būta 35.
Rajono viešosios bibliotekos inf.
Ievos SLONKSNYTĖS nuotr.