Po pacientės mirties – ikiteisminis tyrimas 


Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Pareigūnai aiškinsis, ar medikai tinkamai suteikė pagalbą sergančiai kuršėniškei, kuri po kelių dienų, kai kreipėsi į medikus, mirė. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba rajono medikų darbe pažeidimų, išskyrus dokumentų tvarkymą, nerado.


Kreipėsi dėl traumos

Praėjusių metų lapkričio 20 dieną į Šiaulių rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro Kuršėnų polikliniką kreipėsi 82-iejų metų kuršėniškė, kuri pasiskundė, jog eidama iš namų patyrė traumą buityje – eidama paslydo ant laiptuko, griuvo bei susimušė kairį petį ir klubo sąnarį.

Moterį apžiūrėjęs gydytojas chirurgas įtarė kairio žastikaulio ir klubakaulio sumušimus bei nusiuntė į rentgeno kabinetą bei Kuršėnų ligoninės Konsultacinę polikliniką chirurgo konsultacijai.

Konsultacinėje poliklinikoje kuršėniškei buvo atlikta rentgeno nuotrauka, moterį apžiūrėjęs gydytojas chirurgas (beje, tas pats gydytojas, kuris moterį apžiūrėjo ir Kuršėnų poliklinikoje) pagal rentgenogramą konstatavo kairio žastikaulio kaklelio lūžimas.

Tą pačią dieną, po poros valandų, kai moteris pirmą kartą kreipėsi į medikus, kuršėniškė Greitosios medicinos pagalbos automobiliu, nes  buvo išvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę ir paguldyta į Traumatologijos skyrių.

Lapkričio 22 dieną, apie pusę penkių ryto, pacientei sustojo širdies veikla. Nors buvo taikytos reanimacijos priemonės, tačiau jos buvo neefektyvios. Penktą valandą ryto konstatuota pacientės biologinė mirtis.

Tikrino akreditavimo tarnyba

Dėl kuršėniškės mirties Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Paslaugų kokybės priežiūros skyrius policijos prašymu atliko neplaninį asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės patikrinimą Šiaulių rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre.

Pasak rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Vilmos Plaušinaitienės, Paslaugų kokybės priežiūros skyriui užkliuvo tai, kad gydytojas chirurgas asmens sveikatos istorijoje nenurodė pacientės apžiūros ir objektyvaus tyrimo duomenų. Akreditavimo tarnyba tai traktavo, kaip Lietuvos teisės aktų ir Įstaigos vidaus dokumentų reikalavimų pažeidimą.

„Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba PSPC pateikė rekomendacijas peržiūrėti ir patikslinti gydytojo chirurgo pareigų instrukciją ir pareigybinius nuostatus, kad atsispindėtų jo teikiamų paslaugų lygis ir apimtis – būtų nurodyta, kad Šiaulių rajono PSPC chirurgijos paslaugas teikia šeimos gydytojo kompetencijos ribose“, – sakė V. Plaušinaitienė.

Anot direktorės, įstaiga siekia, kad dokumentai, pacientų asmens sveikatos istorijos būtų tvarkomos tinkamai, tačiau klaidų pasitaiko. Tačiau tai, kad dokumentai buvo tinkami nesutvarkyti, įtakos pacientės mirčiai neturėjo, nes pažeidimų suteikiant pagalbą, skiriant gydymą nebuvo nustatyta.

Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog ligoninėje neplaninio patikrinimo nebuvo, tačiau Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prašė gydytojo darbo grafiko ir tikrino, ar paslauga Konsultacinėje poliklinikoje buvo suteikta gydytojo darbo Konsultacinėje poliklinikoje metu.

Respublikinė Šiaulių ligoninė šio įvykio nekomentuoja.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate pradėto ikiteisminio tyrimo policijos pareigūnai kol kas taip pat nekomentuoja, o tik pateikia trumpą informaciją.

Rimantas PETRAVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts