Teatrai dovanojo šventę žiūrovams

Kurtuvėnuose jau aštuonioliktą kartą vyko Respublikinis Kurtuvėnų dvaro teatrų vasaros festivalis. Trečius metus šis festivalis buvo ir konkursas, skirtas Povilo Višinskio vardo prizui laimėti.


Atidarymo šventė

Teatrų šventė prasidėjo vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ aktoriukai, parodę savo spektaklio apie paukščius ištrauką. Ir štai prie dvaro ratinės artėja karieta, kurioje festivalio vedėjai Ona (Aurelija Kniurienė) ir Jokūbas (Zenonas Gestautas). Festivalio dalyvius pasveikino rajono vicemeras Algis Mačiulis, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė.

Po trumpų, jau atvykusių kolektyvų, prisistatymų, į Kurtuvėnų dangų pakilo pulkas balandžių, paskelbdami festivalio pradžią.

Komedijų šventė

Vieni pirmųjų į sceną pakilo Kauno Kazio Binkio teatro aktoriai. Jie žiūrovams parodė V. Bičiūno muzikinę komediją „Ponia Barbė“ (režisierė Nida Vita Žilinskienė). Joje paprastos kaimo merginos, tarnaitės norų tapti Kauno ponia išsipildymas ir skaudi atomazga – kai nelieka nei pinigų, nei vyro, nei meilužio, nei draugo, kuris tikėjo Barbės meile, tačiau mieste surado savo meilę.

Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro teatras „Avilys“ žiūrovams pristatė R. Paciukonio komedija „Nei velnias, nei gegutė“ (režisierė Miranda Vaitkevičienė).

Spektaklyje šeimos, nusipirkusios malūną, kurį aplinkiniai laiko velnio apsėstu, istorija. Įsimylėjusi dukra, ja nepasitikintis tėvas, dievobaiminga motina ir pamaldžios, liežuvauti mėgstančios kaimynės. Kol viskas paaiškėjo, žiūrovai nubraukė ne vieną ašarą, ištryškusią besijuokiant.

Kaip elgtumėtės, jeigu loterijoje laimėtumėte milijoną? O jeigu milijoną laimėtų vieniša, garbaus amžiaus kaimynė? Bandytumėte stengtis, kad ji milijonu pasidalintų ir su jumis? O jei bobutė užsispyrusi? Tuomet ir vyro negaila. Galima drąsiai „išnuomoti“ kaimynei. Svarbu milijonas.

Apie tai festivalio žiūrovams pasakojo Joniškio rajono Kriukų teatro kolektyvas savo pastatyme „Loterija“. Jį pagal E. Urbaitė komediją pastatė režisierė Danguolė Musejukienė.

Tauragės liaudies teatro parodyta V. Braziulio komedija „Burtininkė“ (režisierė Genovaitė Urmonaitė) nukelia mus į baudžiavos laikus, kai apsukri baudžiauninkė sugeba apsukti aplink pirštą ir savo poną, ir jo giminaitį.

Kelmės rajono Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro dainuojantis teatras parodė poezijos ir dainos spektaklį „Gyvenimo kelionė“, kuriame režisierės Jūratė Sankauskienė ir Jurgita Gelumbickienė žiūrovus vedė gyvenimo keliu nuo pat vaikystės.

Publiką nustebino vietiniai vaidintojai – Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folklorinio ansamblio „Kurtuovė“ vaidintojų grupė. Kolektyvas surengęs efektingą prisistatymą šventė atidaryme, stebino ir scenoje. Jų parodytas B. Sruogos „Dobilėlis penkialapis“, kuriame vyrus besigainiojančios moterys išardo vyrų bemoterių draugiją, privertė žiūrovus lyginti kurtuvėniškių pastatymą su profesionalų spektakliais.

Organizatoriai apgailestavo, kad į festivalį, susirgus aktoriams, neatvyko Suvalkų  liaudies teatras, kuris turėjo parodyti J. Žemaitės „Tris mylimas“.

Paskelbtos nominacijos

Vertinimo komisija, kuriai vadovavo režisierė Virgilija Staševičiutė, nusprendė Povilo Višinskio prizą, kurį sukūrė Laimonas Bartkus, įteikti Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folklorinio ansamblio „Kurtuovė“ vaidintojų grupei.

Nominacija „Geriausias vyro vaidmuo“ ir „Valstiečių laikraščio“ metinė prenumerata įteikti Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro teatro „Avilys“ aktoriui Sauliui Laučkui.

Geriausia aktore išrinkta ir prizu apdovanota Kauno K. Binkio teatro aktorė Laurita Puškova.

Festivalio organizatoriai ąžuolo lapo vainikais pagerbė visus režisierius, komisijos narius, kuriems buvo įteiktos ir simbolinės dovanos – kepalėlis naminės duonos ir festivalio simbolis – liktarna.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts