Aktyvus ir atsakingas šiaulietis neleido išsisukti nuo teisingumo lengvabūdžiam vairuotojui

2020-01-17 Eismo įvykį sukėlęs bei pėsčiąjį sužalojęs ir iš įvykio vietos pasprukęs vairuotojas nuo 32 metų šiauliečio Gintaro Kurtkus savo kudašiaus neišnešė – buvo sulaikytas ir perduotas policijos pareigūnams.

Sausio 14-osios pavakary Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrius sulaukė pranešimo, kad Tilžės g., ties  „Akropolio“ prekybos centru, reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, automobilis „Audi A3“ kliudė žmogų ir iš įvykio vietos nuvažiavo.  Eismo įvykio liudytoju tapęs saugos tarnybos „G4S“ inkasatorius Gintaras Kurtkus pasyviu stebėtoju likti tiesiog negalėjo. Automobiliu jis nusekė link Gegužių gatvės nuvažiavusį bėglį.  Šis Gegužių-Aido gatvių sankryžą kirto, degant raudonam šviesoforo signalui, ir įsuko  į vieno daugiabučio namo kiemą. „Audi A3“ inkasatorius pamatė stovintį ant žolyno. Gintaras, atidaręs minėto automobilio duris, iš spynelės  ištraukė užvedimo raktelius. Tuo metu automobilyje sėdėjęs keleivis iš salono spruko, o vairuotojas pradėjo aimanuoti, jog jam skauda koją. Tačiau išlipęs iš automobilio, jis pradėjo bėgti, vengdamas sulaikymo. Gintaras jį sugriebė ir parvertė ant žemės, kviesdamas pagalbą. Čia atskubėję policijos pareigūnai  33 metų sulaikytajam uždėjo antrankius ir išvežė į areštinę. Jis buvo akivaizdžiai neblaivus, nuo jo sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, kalba nerišli. Tačiau pasitikrinti girtumą vairuotojas kategoriškai atsisakė. Jis iš viso vengė kalbėti apie eismo įvykį ir murmėjo, kad jis automobilio nevairavęs ir eismo įvykio vietoje nebuvo, nors prieš tai jį sulaikiusio saugos tarnybos darbuotojo   klausė, ar automobiliu kliudytas žmogus buvo stipriai sužalotas. 71 metų pėsčiajam medikai konstatavo kraujosruvą galvos smegenyse ir peties bei čiurnos sumušimus. Jis buvo paguldytas į ligoninę.  Vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Sausio 16 d. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis  padėkojo Gintarui Kurtkui už pilietiškumą ir įteikė Angelo sargo statulėlę. Ja už ypatingus poelgius apdovanojami  žmonės, kuriems  rūpi kitas žmogus, kuriems rūpi jų gyvenamoji aplinka, kurie mato toliau „savo kiemo“ ir kurie savo pilietiškais  poelgiais prisideda prie saugios aplinkos kūrimo.

                      Filmuotą medžiagą apie eismo įvykį rasite čia: https://youtu.be/zGp1Xh4HuqY

Total
0
Dalinasi
Related Posts