250 motociklų griausmas sudrebino Kuršėnus – uždarytas baikerių sezonas

Auksinis ruduo pažymėtas dar vienu įspūdingu renginiu Kuršėnuose: praeitą savaitgalį Kuršėnų centrą sudrebino Šiaulių apskrities baikerių sezono uždarymo šventė. Per 250 galingų motociklų suvažiavo į Lauryno Ivinskio aikštę. Tiek motociklų vienoje vietoje kuršėniškiai dar nebuvo matę.

Renginio vedėjai Kuršėnų baikerių klubo „Biesa MCC“ atstovai – Valdemaras Mitkus ir Egidijus Jankus pasidžiaugė tokiu baikerių skaitlingumu, o renginio pradžioje pakvietė tylos minute pagerbti į amžinybę išėjusius „plieninių žirgų“ brolius.

Su baikerių sezono uždarymo švente susirikusius pasveikino pats motociklu „Harley-Davidson“ atvykęs Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

„Graži šventė – suvažiavo baikeriai ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir iš Šiaulių miesto, kitų šalies  vietų. Be galo malonu, kad populiarinami motociklai, yra pavyzdys, kaip baikeriai gali būti susitelkę, vieningi, organizuoti,“ – kalbėjo Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Baikeriu būti gali ne kiekvienas. Baikeriai – tai motociklininkai, kurie motociklais važinėja nuolat, priklauso uždariems motoklubams su griežta narių atranka ir juose vykdo aktyvią veiklą. Kitaip tariant, norint vadintis baikeriu vien tik įsigyti galingo motociklo ir juo retkarčiais pasivažinėti neužtenka: tam reikia prisijungti prie klubo, paklusti jo taisyklėms ir vertybėms. Baikerių judėjimo užuomazgos slypi JAV Kalifornijos valstijos darbininkų baruose, kur po II pasaulinio karo ėmė vienytis motociklų ir laisvo gyvenimo būdo gerbėjai. Vėliau baikerių idėjos ir judėjimas plito.

Baikerių šventę Kuršėnuose organizavo baikerių klubas „Biesa MCC“, padedant dar keturiems Šiaulių apskrities baikerių klubams – „Roadtribe“, „Sun city bulls“, „Harley Baltija“ ir „Morphinum“.

Šventės metu buvo galima pasėdėti ant norimo motociklo, nusifotografuoti, o taip pat organizuotos netradicinės rungtys.

„Stengiamės, kad iš renginio būtų ką atsiminti,“ – kalbėjo vienas iš šventės organizatorių „Biesa MCC“ klubo atstovas Valdemaras Mitkus.

Baikerių klubas „Biesa MCC“ Kuršėnuose gyvuoja jau keturis metus ir turi 17 narių.

„Techniką mes mylim visą, svarbu, kad  yra du ratai ir variklis tarp kojų“ – šmaikštavo Valdemaras Mitkus ir pažymėjo, jog svarbiausia, kad tai yra dviratė transporto priemonė, kuri griaudėja ir vienija.

Ankščiau Šiaulių apskrities baikeriai sezoną baigdavo tradiciniu rajono apvažiavimu, o šį kartą kuršėniškių baikerių pasiūlymas organizuoti šventę Kuršėnuose buvo priimtas ir jis pasiteisino.

Baikerius ir kuršėniškius linksmino kauniečių roko grupė „Brownie bakers“. Šventės organizatoriai dėkingi Šiaulių rajono savivaldybei, Savivaldybės Kultūros centrui ir kitiems rėmėjams prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Tikimasi, kad toks renginys taps tradiciniu.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Zigmo Ripinskio, Jono Žalio ir Algirdo Skudricko nuotraukos

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts