Šalies darželiai pradeda kelionę po Lietuvos ūkius: mokosi pažinti ir pamėgti daržoves


Užmegzti vaikų draugystę su daržovėmis kai kuriems tėvams tampa tikru iššūkiu. Psichologai ir maisto ekspertai įsitikinę, kad tam neretai įtakos turi ne tik vaikų išrankumas, bet ir edukacijos stoka. Sutikite, šiuolaikiniai miesto vaikai iš tiesų neretai mano, jog vaisiai ir daržovės auga ne kur kitur, o parduotuvėse. Prekybos tinklas IKI, jau trečius metus organizuojantis socialinės atsakomybės projektą „IKI Sodinčius“, šį rugsėjį tęsia savo veiklas ir projekto laimėtojams suteikė išskirtinę galimybę aplankyti didžiuosius Lietuvos ūkius bei iš arti susipažinti su juose auginamomis daržovėmis.

Siekia parodyti daržovių auginimo kelią

Pasak projekto „IKI Sodinčius“ organizatorių, vaikų darželiams visoje Lietuvoje dovanojami šiltnamiai yra tik viena iš daugelio projekto iniciatyvų. Siekiant paskatinti vaikus atrasti ir geriau pažinti rudenį gamtos dovanojamas gėrybes, mažiesiems sodininkams norėta parodyti ir visą daržovių bei vaisių auginimo kelią.

„Tokios ekskursijos dovanoja vaikams galimybę iš arti pasižiūrėti, kas yra tikras ūkis, kaip jame organizuojami darbai, kokį kelią pereina daržovės nuo pat jų pasodinimo lysvėje, auginimo iki tol, kol pasiekia IKI parduotuvių lentynas ir šeimos stalą. Šių išvykų metu darželinukai pamato ir paskanauja daržovių, susipažįsta su ūkyje dirbančiais žmonėmis, gali prisiliesti prie įvairių darbų, aplankyti gamybines patalpas. Paprastai vaikams tai padeda į daržoves pažvelgti kitomis akimis ir jas tarsi atrasti iš naujo“, – sako prekybos tinklo IKI rinkodaros vadovas Andrej Pometko.

Vaikus įkvėpė ūkininkavimui

Pirmoji šio sezono ekskursija buvo organizuota į Raseinių rajone esantį ūkį. Ten Kretingos darželio „Žibutė“ auklėtiniai susipažino su ūkyje auginamomis skirtingų rūšių salotomis ir kitomis daržovėmis. Šio darželio direktorė Snieguolė Bružė po ekskursijos negailėjo gražių atsiliepimų sumanytai iniciatyvai.

„Mums ši ekskursija buvo tikra šventė ir atradimas. Savame krašte tokių ūkių neturime ir nė nenumanėme, kaip juose organizuojami visi procesai. Apsilankę salotų ūkyje, pamatėme milžiniškas plantacijas bei buvome supažindinti ne tik su skirtingomis jų rūšimis, bet ir įvairiais darbais, atliekamais su šiomis daržovėmis. Vaikams tokia pažintis atnešė labai daug teigiamų emocijų ir naujo pažinimo.

Jau keliaudami atgal vaikai akimirksniu įsijautė į ūkininkų vaidmenis ir ėmė planuoti, ką naujo sodins mūsų darželyje esančiame „IKI Sodinčiaus“ šiltnamyje. Neabejoju, kad salotos ten tikrai atsiras, o ir į valgiaraštį nuo šiol pateks kur kas dažniau – juk pamačius, kaip jos auga, prisilietus prie įvairių darbų, skanauti visuomet yra maloniau“, – įspūdžiais dalijosi S. Bružė.

Projekto „IKI Sodinčius“ tikslas – gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves, nuo ankstyvos vaikystės skiepijant sveikos mitybos įpročius. Per tris metus į projektą įsitraukė daugiau kaip 18 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje, o šalies darželiams padovanota 61 šiltnamis. Dar šį rugsėjį IKI iniciatyva šalies ūkius aplankys ir kiti Lietuvos darželiai, dalyvavę „IKI Sodinčius“ projekte. Tolimesnės edukacinės ekskursijos suplanuotos į Kėdainiuose, Šiauliuose ir Kietaviškėse įsikūrusius ūkius, kuriuose auginami įvairūs vaisiai ir daržovės.

Daugiau informacijos:

Andrej Pometko

Rinkodaros vadovas 

Mob. tel. +370 699 23 101 El. p. andrej.pometko@iki.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts