Noriu vežu, noriu ne?..


Jau kurį laiką Kuršėnų miesto daugiabučių namų gyventojai nepatenkinti buitinių atliekų išvežimu iš atliekų surinkimų aikštelių.


Perpildė kantrybės taurę

Į redakciją paskambinę Daugėlių gatvės gyventojai siūlė pasidomėti buitinių atliekų išvežimu iš daugiabučių namų kiemuose esančių atliekų surinkimo aikštelių.

„Kol komunalininkai teikiasi atvažiuoti išvežti atliekų, jos per konteinerių kraštus baigia išvirsti. Dažnai maišų būna prikrauta prie konteinerių. Iš neužrištų maišų vėjas popierius nešioja po aplinkines teritorijas. Maišų turinį iš neuždarytų konteinerių pradeda tampyti paukščiai. Šiltesnėmis dienomis nuo konteinerių turinio sklinda nemalonus kvapas. Paskambinus į seniūniją, vienas atsakymas: „Laukit. Išveš pagal grafiką“, – pasakojo žmonės.

Panašaus skambučio buvo sulaukta ir per Velykas. Daugėliuose gyvenantys žmonės pasakojo, kad atliekos jau netelpa į konteinerius, nes penktadienį niekas jų iš aikštelės Daugėlių gatvės 61-ojo namo kieme nevežė.

„Jeigu penktadienį jas būtų išvežę, tai šiandien konteineriai tikrai nebūtų tokie pilni. Šiandien šeštadienis, todėl nei į Kuršėnų komunalinį ūkį, nei į seniūniją neprisiskambinsi. Nedarbo diena. Į seniūniją net ir skambinti neverta, nes ten tik vienintelis atsakymas „išveš“. Tačiau kiek dar galima laukti. Rytoj šventės ir patikėkit, kad pirmadienį šiukšlių irgi niekas neveš. Teks laukti iki trečiadienio. Per tą laiką neperlipsi per jas“, – piktinosi vyriškis.

Konteineriai

Šventų Velykų rytą užfiksuotas vaizdelis vertė abejoti, kad tiek atliekų žmonės galėjo prinešti per penktadienio popietę ir šeštadienį. Konteineriai beveik visi buvo pilnutėliai. Du dešinėje ir kraštinis iš kairės buvo prikrauti beveik su kaupu. Kitiems, kad atliekos pradėtų birti per kraštus, dar trūko kelių ar keliolikos maišų.

Priartėjus prie konteinerių, nuo jų pakilo būrelis varnų, kuris paskridęs nutūpė ant pievelės ir lyg niekur nieko ėmė sau vaikštinėti.

Prabėgus dienai po švenčių buvo padaryta dar viena fotosesija. Šį kartą vakare. Situacija beveik nepasikeitusi. Tik konteineriai jau pilni, šiukšlių maišų prikrauta prie konteinerių, greta mėtosi lagaminas, plastikiniai krepšiai, popierinės dėžės, indai – metaliniai puodai, samčiai.

Ir vėl nuo konteinerių pakilo varnų būrys. Kai kurios net nebandė skristi toliau, nes vos pasisukus eiti šalin, sugrįžo atgal ir tęsė konteinerių bei maišų „reviziją“.

Gyventojų teigimu, konteineriai buvo ištuštinti tik trečiadienį.

Atliekos buvo vežtos

Apie buitinių atliekų išvežimą šventiniu laikotarpiu buvo pasiteirauta UAB „Kuršėnų komunalinio ūkio“ direktoriaus Vytauto Budrio. Pokalbio pradžioje direktorius paprašė atsiųsti nuotraukas, kuriose užfiksuotas vaizdas prie konteinerių.

Peržiūrėjęs nuotraukas, jis teigė, jog „po švenčių atliekos buvo išvežtos“.

„Kodėl žmonės neskambina į komunalinį, kodėl nesikreipia į seniūniją, o puola skambinti į redakciją?“, –  piktai klausė jis.

Pasak V.. Budrio, atliekos tikrai buvo išvežtos penktadienį.

Į klausimą: „Ar negalėjo atliekas surenkantis automobilis neužsukti į kai kurias konteinerių aikšteles?“, direktorius ištarė: „Nesąmonė“.

„Mes atliekas mieste vežame tris kartus per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Netikiu, kad darbuotojai prieš šventes būtų neišvežę atliekų. Mums moka už surinktą atliekų kiekį. Mes išverčiam į mašiną net ir nepripildytus konteinerius. Netikiu, kad darbuotojai nebuvo ten nuvažiavę“, – aiškino įmonės vadovas.

V. Budrio žodžiais, žmonės ruošėsi šventėms, gamino maistą, tvarkėsi namuose, todėl greičiau prisipildė konteineriai ir atrodė, kad jie nebuvo išvežti, o po švenčių trečiadienį tikrai buvo surinkta nemažai atliekų.

„Daugelyje vietų konteineriai buvo pilnutėliai, atliekų maišai buvo sukrauti šalia konteinerių. Visa tai todėl, kad nevežėm pirmadienį“, – tvirtino jis.

Norėtųsi tikėti direktoriaus žodžiais, tačiau kai kurių kuršėniškių teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai buitinių atliekų konteineriai ištuštinami gyventojams pradėjus skambinti į visas instancijas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts